Pes na česneku, chobotnicový salát: Tři sestry představují vlastní kuchařku

Vydáno 08.11.2014 | autor: redakce

Tři sestry brzy oslaví třicet let od svého založení. Namísto bilancování v podobě např. alba největších hitů překvapila sestava kolem Fanánka vlastní kuchařkou.

Pes na česneku, chobotnicový salát: Tři sestry představují vlastní kuchařku Pes na česneku, chobotnicový salát: Tři sestry představují vlastní kuchařku


Tři sestry - Naše první kuchařka - obálka fullTři sestry - Naše první kuchařka


V hostinci Na staré vozovně ji pokřtil rockový matador Doctor P.P. spolu s modelkou a herečkou Agátou Prachařovou. Na úvod představil Ing. Magor všem hostům počátky a vznik této unikátní kuchařky. "Nápad udělat kuchařku jsem dostal při grilovacích orgiích u mě na terase. Kapela byla k nápadu nejdřív dost vlažná, ale pak se toho chytil nakladatel Honza Hlaváč a během pěti týdnů byla kuchařka na světě. A tak jako mají jednotlivý členové kapely různý přístup k hudbě, i na jejich příspěvcích v kuchařce je vidět rozmanitost. A to mě baví!"


Fanánek na ukázku přečetl provokativní povídku z knihy s názvem Pes na česneku v troubě, která vzbudila velký ohlas. Jak se on stavěl k nápadu vytvořit kuchařku? "Vaření rád nemám, vařím spíš z nouze a přes vaření je v kapele právě Magor. Přispěl jsem ale např. receptem Co dům dal, u kterého jsme se jednou skoro otrávili, když jsme použili čtvrt kila jedovatého jalovce," směje se Fanánek.

Kromě "povídkového receptu" psa na česneku nabídne kniha i další skvosty jako např. Magorovu Květákovou polévku pro děti i tatínkovu kočku nebo Vránův Chobotnicový salát.

 

TZ, ape

zavřít