Warenhouse party Kom!ks opět spojí elektronickou hudbu s vizuálním uměním

Vydáno 02.12.2014 | autor: Petr Lenk

 

Kom!ks spojuje umělce, kteří by se na jiné akci nejspíš nepotkali - hvězdy světové house music a mistry českého vizuálního umění. Ti všichni si na pátek 5. prosince připravili něco speciálního a společně tak pod jednou střechou vytvoří pro návštěvníky haly Sketa Freestyle Parku v Letenských sadech nezapomenutelný audiovizuální zážitek.

Warenhouse party Kom!ks opět spojí elektronickou hudbu s vizuálním uměním Warenhouse party Kom!ks opět spojí elektronickou hudbu s vizuálním uměním

komiks tron

 

Propojování různých kulturních disciplín i subkultur je hlavní myšlenkou konceptu KOM!KS, za kterým stojí pražští DJové Fatty M, Schwa a Lumiere. Ti tentokrát oslovili špičkové producenty house music Maxxi Soundsystem a Ripperton a čtveřici českých vizuálních umělců – Michala Škapu, Hynka Poláka, Tomáše Vavříčka a skupinu OKO3. „Akci jsme obsadili lidmi, kterých si ceníme a kteří podle nás společně budou fungovat, byť by se za jiných okolností v takové sestavě nesešli. Hlavním tématem samozřejmě zůstává komiks, i když leckdy v hodně skryté podobě," vysvětluje jeden z organizátorů, Michal Růžička, DJ Schwa.

 

komiks oko3

 

Tomáš Vavříček, absolvent AVU (ateliér intermediální tvorby) postaví v prostoru akce světelnou sochu. Půjde o pokračování projektu Kostka, který spočívá v projekci algoritmických obrazů dovnitř prostoru vymezeného několikametrovými čtvercovými plástvemi. Po vstupu do instalace se divák ocitne v projekčním prostoru a zážitek z 3D efektu instalace bude moci umocnit přítomností v samotném světelném díle.

 

komiks vavricek

 

Díky akci KOM!KS znovu ožije instalace, kterou připravil přední český street artista Michal Škapa pro EXPO 2010. Jeho světelný 3D objekt znázorňuje futuristické město a zároveň vytváří nápis TRON, Škapův umělecký pseudonym. „TRON je jméno, označení bytosti, stroje nebo softwaru, které se skrývá v metropoli, aby z ní záhy povstalo. Nad městem budoucnosti se vznášejí světelné tabule, jejichž obsah sledují lidé a replikanti proplouvající kolem v kosmických křižnících, koukají se na zrychlený odraz vlastního života...," komentuje své dílo Michal Škapa. Instalace TRON bude umístěna přímo na skate překážkách, a propojí tak funkci haly s výstavou.

 

komiks polak

Pod názvem REFRESH YOUR TRASH! uvede svůj triptych obrazů, speciálně vytvořených pro tuto příležitost, malíř Hynek Polák. „Půjde o abstraktní fragment komiksu, připomínající jeho slávy dřívější a impuls pro jeho renezanci budoucí. Je to také odkaz na skutečnost, že každý z nás v sobě nosí menší či velké, hezké či nehezké útržky příběhů, zmuchlané v koši vzpomínek," říká Polák.

 

 

Celkový dojem umocní umělci ze seskupení OKO3, kteří se postarají o živý VJIng, videomapping a prostorové instalace.

 

Více na

https://www.facebook.com/events/1493934614223254/

 

 

TZ, foto Kom!ks {vypnoutlink:KS}

 

 

zavřít