Anketa Žebřík startuje, vyhlášení proběhne 13. března v novém kulturním centru Depo2015

Vydáno 30.12.2014 | autor: Petr Lenk

Tradiční anketa Žebřík – Bacardi music awards vstupuje už do svého 23. ročníku. Během dvou měsíců se bude na stránkách Anketazebrik.cz rozhodovat o tom, kteří hudebníci převezmou 13. března toto prestižní ocenění. Dějištěm finálového večera bude areál Depo2015 v centru Plzně.

Anketa Žebřík startuje, vyhlášení proběhne 13. března v novém kulturním centru Depo2015 Anketa Žebřík startuje, vyhlášení proběhne 13. března v novém kulturním centru Depo2015

vsledky dvoumsnho hlasovn budou odtajnny 13. bezna v plzeskm depo2015Výsledky dvouměsíčního hlasování budou odtajněny 13. března v plzeňském Depo2015


Během ledna mohou hudební příznivci hlasovat na webu www.anketazebrik.cz pro své favority v celkem deseti kategoriích, a to formou sms na číslo 900 11 09. Ve druhém kole, které potrvá celý únor, se pak utká o přízeň fanoušků pět nominovaných v každé kategorii.


na ebku bude pedno bezmla 30 cenNa Žebříku bude předáno bezmála 30 cen


V domácí části ankety lze kromě českých a slovenských interpretů rovněž uvádět zahraniční umělce dlouhodobě působící v České či Slovenské republice. Každoročně se hlasuje v kategoriích Skupina, Album, Skladba, Videoklip, Zpěvák, Zpěvačka, Objev, Akce, Film a Průser roku. Totéž rozdělení platí i pro zahraniční sekci. V obou kolech budou všechny hlasy slosovány o hodnotné ceny (telefony Sony Xperia E3, láhve Bacardi Oakheart, sluchátka Shure ad.)


Slavnostní vyhlášení se po čtyřech letech vrátí do centra Plzně. Místem konání bude 13. března od 19 hodin kreativní zóna Depo2015.

Vyhlášení Žebříku bude současně první velkou hudební akcí Depa2015. V Plzni takový kulturní prostor citelně chybí, a tak jsem rád, že jej uvedeme do provozu právě Žebříkem. Při této příležitosti chystáme nejatraktivnější a současně i nejnákladnější finálový večer v celé dvacetileté historii", prozrazuje ředitel Hudebních cen Žebřík Jarda Hudec.


ebk 2013 bra polkov tom hankBára Poláková a Tomáš Hanák budou Žebřík moderovat i letos


V průběhu večera budou oceněni tři nejlepší umělci v každé kategorii. Celkem bude předáno bezmála 30 sošek, včetně prestižního ocenění pro Osobnost Žebříku. Moderátorské taktovky této pětihodinové show se opět ujme herecká dvojice Tomáš Hanák, Bára Poláková.


Koncertně se poprvé na finále Žebříku představí Richard Müller – po delší době s kompletní kapelou, složenou z excelentních slovenských hudebníků, a s výběrem svých největších hitů. Půjde o jediný Müllerův koncert v tomto období, turné totiž chystá až na podzim.


ebk 2013 miro birka a jarda hudecŽebřík 2013 Miro Žbirka a Jarda Hudec

 

Další atraktivní podívanou bude vystoupení Anety Langerové - ta do Plzně přiveze aktuální ceněné album Na Radosti. Dalším aktérem bude Ondřej Brzobohatý, jenž úspěšně debutoval deskou Identity. Akce se zúčastní i Vypsaná fixa, která tak završí veleúspěšné oslavy dvacátých narozenin. Závěr bude patřit punkrockové sestavě Inekafe, pro níž bude Žebřík jedinou západočeskou zastávkou na jejím evropském tour.

 
Druhá scéna bude ve znamení taneční hudby a hiphopu v režii DJs Friky, Maceo a dalších. Následovat bude pověstná after party s hvězdami Žebříku, která potrvá až do ranních hodin.

Žebřík 2014 Bacardi music awards pořádají magazín iREPORT a společnost Plzeň 2015. Je jednou z významných akcí projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015. Generálním partnerem je značka Bacardi. Akci podporuje server Samosebou.cz

 

ebk 2013 after partyŽebřík 2013 after party

 

Předprodej vstupenek za 390 Kč a VIP passů v ceně 990 Kč zajišťují všechny předprodejní sítě.

Loňskými oceněnými byli Mandrage, Chinaski, Kryštof, Tomáš Klus, Imodium, Vladimir 518, Kofe-In, Support Lesbiens, Hentai Corporation, Richard Krajčo, Matěj Ruppert, Anna K, Lenka Nová, Aneta Langerová, We On The Moon, Bags, Lola běží, festivaly Rock for People, Trnkobraní, Hrady.cz, a filmy Křídla vánoc, Revival a Hořící keř.

Více na www.anketazebrik.cz a www.facebook.com/anketazebrik 


TZ, Foto Petr Tibi, Jiří Šimeček  {vypnoutlink: Mandrage}

zavřít