Před Goranem Bregovićem si zazpívá Emma Smetana

Vydáno 05.02.2015 | autor: redakce

Už 10. února se do České republiky vrátí král world music Goran Bregović. Večer zahájí moderátorka, herečka a zpěvačka Emma Smetana, která zde v koncertní premiéře představí ukázky ze svého připravovaného debutového alba. Nahrávka vyjde na podzim tohoto roku.

Před Goranem Bregovićem si zazpívá Emma Smetana Před Goranem Bregovićem si zazpívá Emma Smetana


Emma Smetana zebrik 11Emma Smetana na vyhlášení hudebních cen Žebřík


A proč si pro své první veřejné vystoupení s připravovaným projektem vybrala zrovna koncert Gorana Bregoviće? "K jeho hudbě mám odjakživa blízko i proto, že jsem vyrostla na Věře Bílé, o kterou se deset let staral můj tatínek (Jiří Smetana - pozn. redakce), a část dětství a dospívání jsem strávila na festivalech a koncertech world music. Taky mám ráda filmy Emira Kusturici, pod jejichž soundtracky je nejčastěji podepsaný právě Bregović. O to víc si cením toho, že si mě vybral jako svou předskokanku, a to přesto, že dělám jiný žánr. Ve Foru Karlín tedy vůbec poprvé vystoupím s novými písněmi, což mě děsí a těší zárověň," dodává Smetana.


Emma Smetana zahájí večer 10. února ve Foru Karlín ve 20 hodin. Goran Bregović v doprovodu kapely The Wedding and Funeral Band ovládne pódium zhruba ve tři čtvrtě na devět a nabídne návštěvníkům bezmála dvouhodinovou show. Vstupenky jsou k dostání v sítí Ticketpro. Více na www.maniapromotion.cz

ape, TZ, foto: Petr Tibi

zavřít