Grape festival zná první jména: Netsky live, Triggerfinger a další

Vydáno 18.02.2015 | autor: Kateřina Nováková

Grape festival oznámil první jména nadcházejícího ročníku, který se uskuteční 14.-15. srpna na letišti v Piešťanech na Slovensku. Hudební fanoušci se můžou těšit na Netsky live, Triggerfinger, Kadebostany nebo Intergalactic Lovers.

Grape festival zná první jména: Netsky live, Triggerfinger a další Grape festival zná první jména: Netsky live, Triggerfinger a další

triggerfingerTriggerfinger

 

Belgičan Boris Daenen aka Netsky patří k nejvýznamnějším drum & bassovým producentům na světě a je výraznou součástí stáje Hospital Records, se kterou podepsal smlouvu v roce 2009. O rok později vydal svůj debut s jednoduchým názvem Netsky. V roce 2012, po skvělých remixech pro Pendulum, Swedish House Mafia nebo Ruska, vydal studiovou dvojku a začal koncertovat s kapelou. Projekt "live" vyprodává haly po celé Evropě a úspěchy přicházejí i na největších festivalech jako Glastonbury, Rock Werchter nebo Pinkpop. Loni se také představil na festivale Rock For People a sklidil skvělou odezvu. V minulém roce získal nominaci za best live act ve svojí domovské krajině a zároveň se vrátil do studia, kde začíná připravovat třetí album. Nové skladby představí už i na Grape festivalu.

Rocková trojice Triggerfinger patří v Belgii ke zkušeným a uznávaným kapelám. Mají za sebou čtyři studiová alba. První vydali v roce 2004 a zatím poslední v dubnu roku 2014. Po těžších začátcích se kapela postupně propracovala na úplnou špičku belgické scény. Úspěšný byl zejména rok 2012, kdy Triggerfinger získali na Belgian Music Industry Awards hned čtyři ocenění - Skladba roku, Kapela roku, Nejlepší alternativní kapela roku a nejlepší koncertní kapela roku.


Jeden z největších objevů poslední doby na alternativní scéně nese záhadný název Kadebostany. Pocházejí ze Švýcarska, ale podle jejich slov jsou vyslanci státu Kadebostan. Kombinace elektroniky, dechových nástrojů, retro zvuku a indie-popu, která je podpořená skvělým ženským vokálem a propracovaným live vystoupením, slibuje skvělý koncert. Jeden z černých koní festivalu.

Kromě nálože belgické muziky se návštěvníci mohou těšit na osvědčená i nová jména české scény. Mezi nimi budou například Tata Bojs, Wild Tides nebo Monokino Kino.  {vypnoutlink:Manu Chao, Steven Seagal, Biffy Clyro}

TZ

zavřít