Kamil Střihavka interview: Kvůli koncertu Led Zeppelin bych prodal i auto

Vydáno 17.03.2015 | autor: redakce

Ortodoxní fanoušek Led Zeppelin a "Ježíš" Kamil Střihavka oslavil začátkem roku padesátiny. Při té příležitosti vyrazil po českých městech se skupinou Leaders a představil jak své písně, tak i několik předělávek. Po jednom ze skvělých koncertů jsme si v šatně hodonínského kulturního domu povídali o tom, proč skončil v muzikálech a co v nejbližší době chystá nového.

Kamil Střihavka interview: Kvůli koncertu Led Zeppelin bych prodal i auto Kamil Střihavka interview: Kvůli koncertu Led Zeppelin bych prodal i auto


Kamil Strihavka 2012 live01Kamil Střihavka letos oslavil padesáté narozeniny


V koncertním setlistu máš dvě pecky od Led Zeppelin. Jak je to s tvým fanouškovstvím?

Jsem ortodoxní fanoušek, vyrůstal jsem na nich. Jejich tvorba je podle mě jakousi pomyslnou biblí rocku.

Asi je už neuvidíme hrát živě?
To není otázka na mě.

Jednou se ale dali dohromady, ačkoliv pouze na jediný koncert v Londýně.
Věděl jsem o tom, ale bohužel jsem neměl zrovna v tom termínu volno. Bohužel práce nečeká. Potom jsem si koncert pustil z DVDčka, ale není to ono. V televizi je to fajn, ale naživo to zní jinak. Funguje tam navíc atmosféra a emoce.

Poptávka po lístcích byla obrovská a asi ten lístek nestál málo. Kolik bys byl ochoten za něj dát?
Když chce člověk vidět své idoly nebo někoho, kdo jej utvářel a inspiroval v názoru na hudbu, tak nekouká nalevo ani napravo. I kdybych měl prodat auto, tak bych jel.

Letos bude Robert Plant v Brně se Sensational Space Shifters.
Znám to, viděl jsem jejich koncert z Glastonbury. Mám myslím i jejich poslední desku, takže vím, co dělá teď.

Kamil Strihavka 027


Vraťme se teď k tobě. Minimálně tři roky už nejsi vidět ani slyšet v žádném muzikálu. Co se stalo?

Ponechal jsem si pouze účinkování v legendární rockové opeře Jesus Christ Superstar, kterou jedeme sporadicky už pátým rokem v karlínském divadle. Všichni, kteří se na ní podílejí, ji berou vždy jako menší svátek. Jinak nikde jinde nehraji. Rád bych zbytek energie, který mi ještě zůstává, posílal někam, kde to má hlavně pro mě smysl a o čem si budu rozhodovat sám.

Šušká se něco o divadelním představení.
Před dvěma lety jsem v rámci autoterapie napsal činoherní představení a poslední dva roky jsem dával dohromady celý tým včetně obsazení. No a letos v lednu den před mými padesátinami (19.1.) byla první čtená zkouška. Hra byla takový malý dárek k mým kulatinám. Teď se dostáváme do fáze zkoušek. Premiéra je naplánována na šestadvacátého dubna v Malostranské besedě. Půjde o komorní věc, na pódiu se představí Zdenka Hadrbolcová, Kristýna Leichtová a mladé kluky budou hrát Jan Dolanský a Jan Zadražil.

 

 

Na sebe jsi nemyslel?
Ne, myslím, že mi stačí role autora, producenta a režiséra.

To je to místo, kam posíláš svou zbytkovou energii?
Přesně tak. I když si asi spousta lidí pomyslí, že se nemám co motat do divadla. Ale vždyť jsem jej dělal dvaadvacet let. Mám ho rád a chci se bavit.

Už víme, kdo ve hře hraje a kdy bude premiéra. Teď zbývá, abys prozradil, o čem inscenace je.
Celý příběh se odehrává v osmdesátém roce minulého století s velkým množstvím hudby a trochou nadsázky. Chtěl jsem mladým lidem přenést vůni těch osmdesátek trochu jinak, než ji znají z vyprávění od rodičů. Všichni dobře víme, že když něco rodičové povídají o minulé době, tak to jde jedním uchem dovnitř a druhým ven.

Kamil Strihavka 026

Na začátku tvé hudební kariéry jsi zpíval s Motorbandem. Nechystá se jeho reunion v původní sestavě?
Za těch dvacet let natočil Motorband spoustu desek. Nikdy nepřestali hrát a myslím, že předloni jsem si s nimi i zazpíval na nějakých příležitostných akcích. Příjemná vzpomínka. Ze zakládající sestavy tam zůstal pouze kapelník Libor Matejčík. Ale reunion původní sestavy je utopie.

Vilda Čok ti prý dal k padesátinám putovní knížku Štětec lásky. Už jsi se do ní podíval?
Mám teď hodně práce s divadelní hrou, takže zatím leží na stole a čeká. Stejně jako ostatní knihy, které dostanu během roku. Najdu si na ně čas až o letních prázdninách.

Kdo bude další, komu "putovní" dárek předáš?
Nad tím jsem nepřemýšlel, protože tu knihu vlastním krátce. Ale myslím si, že vhodný typ najdu.

 

text: Karel Prchal, foto: archiv

 

zavřít