TOP 5 videoklipů týdne (28.)

Vydáno 30.03.2015 | autor: redakce

Marpo s TroubleGangem v ulicích a barech Londýna, Major Lazer v Indii. Tomáš Klus s animovaným biblickým příběhem, Mydy Rabycad rozjásaně v rytmu disca, Florence and the Machine nezvykle potemněle. Tak vypadá čerstvá várka domácích i světových klipů.

TOP 5 videoklipů týdne (28.) TOP 5 videoklipů týdne (28.)


Marpo vid2015Marpo v ulicích Londýna v klipu Všude kde jsem byl


TOMÁŠ KLUS A SPOUSTA ZVÍŘAT

Jeho poslední deska Proměnamě vyšla před rokem a ještě stále z ní lze čerpat svěží materiál. Skladbu Noe nyní Tomáš Klus vylepšil o animovaný videoklip se spoustou zvířat, které symbolicky schraňuje pro svou archu. Píseň Noe je dalším z Klusových "protestsongů" na dnešní dobu, a i přes to, že je vlastně veselá, vyznívá vcelku depresivně.


Rok od vydání Proměnamě přišel Klus s oznámením, že nové album chce vypustit do začátku letošních prázdnin. Už v polovině dubna začíná jeho turné po malých klubech.

 

MAPRO S TROUBLEGANGEM LETÍ VSTŘÍC LONDÝNU

Rapper Marpo odletěl spolu se svými fellas z TroubleGangu za dobrodružstvím až na Britské ostrovy. Posilnění alkoholem nasedají do letadla plni očekávání, co je ve městě Big Benu, Tower Bridge a červených autobusů čeká. Divoké večírky, spousta dívek? Vypadá to, že si svůj trip náramně užívají.


Již před časem Marpo informoval své fanoušky o přípravě další desky právě s TroubleGangem a skladba Všude kde jsem byl by mohla být prvním náznakem jejich současné spolupráce. Marpův předešlý videoklip Náš Hood si dokonce odnesl cenu za druhé místo na letošním Žebříku.

 

FLORENCE + THE MACHINE V PEKLE

O Florence and the Machine jsme se v našem výběru zmiňovali nedávno. Tentokrát vsadili na temnou melancholii. Hlavní roli hraje opět zpěvačka Florence Welsh, která se prochází potemnělou krajinou a pozoruje okolní posmutnělý svět kolem sebe. Dle slov režiséra se nechali inspirovat Dantovou Božskou komedií a místo, kde se rusovlasá zpěvačka prochází, je právě Dantovo peklo.

Začátku června vyjde sestavě už třetí řadová deska. Ponese název How Big, How Blue, How Beautiful a bude poskytovat jakýsi návod na to, jak se vypořádat se životními příkořími, zlomeným srdcem a jinými těžkými situacemi.

 

MYDY RABYCAD OŽIVILI DISKO STEREOTYPY

Nablýskané umělohmotné oblečky, klávesy ve stylu Michala D. a roztančený rytmus, který nenechá nikoho v klidu. Electro-swingoví Mydy Rabycad tentokrát ubrali na swingu a zvukově přidali na osmdesátkovém disku.

Aktuální deska Glamtronic, jíž kapela pokřtila v pražském Lucerna Music Baru, by asi nevznikla nebýt fanouškovské podpory. Mydy Rabycad následovali trend crowdfundingu a na serveru HitHit vybrali včas potřebné finance.

 

MAJOR LAZER AŽ V DALEKÉ INDII

Režisér Tim Erem rozhodně není troškař a za záběry vyrazil až do samotného srdce orientu do Indie. Hostující zpěvačka MØ se kroutí ve starobylých hinduistických chrámech mezi indickými břišními tanečnicemi.


Vůdčí osobností je hudební producent Diplo, který spolupracoval například s Brunem Marsem, Madonnou či Beyoncé. Major Lazer jsou díky své remixérské činnosti vnímáni spíš jako alternativní umělci. Minulý rok se jejich nahrávka s Arianou Grande All My Love dostala do soundtracku k Hunger Games a otevřeli se tak více mainstreamovému publiku.

 

text: David Stoklas

 

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít