Tři sestry oslaví 30. narozeniny ve velkém. Poprvé si troufnou na O2 arenu

Vydáno 21.04.2015 | autor: redakce

Tři sestry letos čeká rok plný oslav. Nejprve třicáté výročí existence zapijí na tradičním květnovém open airu v Braníku, kde představí i nové album. Koncem roku, konkrétně 22. prosince završí celoroční veselí samostatným koncertem v O2 areně.

Tři sestry oslaví 30. narozeniny ve velkém. Poprvé si troufnou na O2 arenu Tři sestry oslaví 30. narozeniny ve velkém. Poprvé si troufnou na O2 arenu


Tri sestry 2015  02Tři sestry oslaví třicáté narozeniny ve velkém stylu


Tři sestry objíždějí českou kotlinu už tři desetiletí. Kde se bere taková dlouhověkost a elán? "Pořád nás hraní baví a těšíme se na každý další koncert, na naše fanoušky, na nové písničky," říká lídr Tří sester Fanánek. Prostředí O2 areny si kapely vyzkouší na samostatném koncertě vůbec poprvé. "Naši fanoušci vědí, že se mají na co těšit. A ti, co nás neznají, měli by to zkusit. Advent se k takové trachtaci logicky nabízí, o svátcích pak budou mít čas se dát dohromady," nabízí nevšední zážitek kapelník ing. Magor.

Původně punkové Tři sestry byly založeny v roce 1985 v hostinci Na Staré Kovárně v pražské čtvrti Braník. Fanánek často mluví o Braníku jako o místu, kde kapela našla svůj domov. Po hrstce undergroundových koncertů před revolucí i řadě klubových vystoupení po ní vydaly Tři sestry v roce 1990 debutové album Na Kovárně, to je nářez. Od té doby podnes pak plodný soubor publikoval více než dvě desítky alb. V roce 2011 byly Tři sestry uvedeny do Beatové síně slávy.


"Před třiceti lety se nám mnozí vysmívali, či přímo - a to je horší - ohrnovali nos. A kde jsou dnes Tři sestry, a kde oni? Mnozí na hřbitově zakopáni, a zbytek? V marnosti brodí se životy, trýzněni službou "na panskym", skrývanou touhou po jiných ženách, či touhou po pohádkových večírcích a životě bez budíku..., anebo jsou možná šťastni! Jako my, už třicet let,"
uvedl k třicítce kapely Fanánek.

Jako support si Tři sestry pozvaly spřízněný soubor zpívajícího právníka Doctor P.P.


TZ, ape

 

zavřít