United Islands: 7 scén, 150 koncertů a v popředí East India Youth

Vydáno 28.05.2015 | autor: redakce

Letoší, už dvanáctý ročník United Islands odtajnil kompletní program. V termínu od 18. do 20. června proběhne na sedmi festivalových scénách a v pražských klubech přes 150 koncertů mnoha žánrů. Mezi nejzajímavější zahraniční jména patří britský multiinstrumentalista East India Youth a holandský psychedelický rock Birth of Joy.

United Islands: 7 scén, 150 koncertů a v popředí East India Youth United Islands: 7 scén, 150 koncertů a v popředí East India Youth


img 2446 1East India Youth vystoupil loni v pražském Paláci Akropolis


Mezi dalšími zahraničními jmény najdeme např. formaci Alo Wala s chicagskou raperkou Shivani Ahluwalia, melancholicky laděného písničkáře jménem Fismoll či trio lucemburského jazzového klavíristy Michela Reise. Z českých kapel to jsou matadoři funku Monkey Business, kteří se postarají o afternoon party, stále silněji se prosazující Mydy Rabycad, PSH Live Band, Lenka Dusilová a Baromantika nebo kapela Zrní, která vystoupí se smyčcovým kvartetem a dechovou sekcí.


Dále se na festivalu objeví například hudební duo DVA, formace Monikino Kino, Tvrdý/Havelka, Mucha, Lanugo nebo Kapitán Demo. "Vzhledem k tomu, že domácí hudební scéna udělala za 25 let obrovský skok, tak jsme se rozhodli dát letos velký prostor českým a slovenským kapelám," vysvětluje dramaturgyně festivalu Barbora Šubrtová.

Hudba bude třetí červnový víkend znít na sedmi open air scénách a v desítkách klubů. Letošní ročník se oproti loňsku obejde bez crowdfundingové podpory, přesto program proběhne mimo jiné opět v Kinského zahradě.


Vstup na všechny scény je letos zcela zdarma. Hudební produkce na jednotlivých podiích startuje v pátek 19. června ve 14:30 a končí v sobotu 20. června večer. Naplánované jsou také klubové afterparty do ranních hodin. Festival tradičně předznamenává klubová noc, která začíná již ve čtvrtek 18. června večer.


TZ, ape

 

zavřít