Rock for People Europe je tu, organizátoři slibují ochranu před tropy

Vydáno 03.07.2015 | autor: redakce

Roc for People Europe startuje! Od pátku 3. do neděle 5. července v Plzni vystoupí bezmála osmdesát domácích i zahraničních kapel a DJs ze všech koutů Evropy. Návštěvníky čeká 54 hodin programu s hudebními, ale i filmovými taháky.

Rock for People Europe je tu, organizátoři slibují ochranu před tropy Rock for People Europe je tu, organizátoři slibují ochranu před tropy

 

Peter Doherty 15Pete Doherty potěší fanoušky už v první den festivalu

Festival je připravený i na hlášené tropické počasí: v areálu i jeho okolí je dostatek vody i krytých míst. Hasičský kropicí vůz s chladivou vodou bude pravidelně projíždět areálem pro osvěžení návštěvníků. Ve vnitřních sálech DEPO2015 bude instalovaná klimatizace, ale hlavně je potřeba pamatovat na dodržování pitného režimu. Připraveni jsou i zdravotníci. „Základem všeho je dostatečné zavodňování a používání opalovacích krémů. A to nejen na festivalu, ale i při cestě na něj," vzkazuje Helena Pinkavová, šéfka festivalové security a složek IZS.

První festivalový den se publiku představí proslulý britský dandy Peter Doherty, populární partička Modestep v live verzi či talentovaný folkový písničkář Fink. Očekávaný vrchol festivalu nastane v sobotu. Nejdříve na Rock for People stage ve 20.00 vtrhnou Guano Apes a ve 22:00 pak přijdou na řadu legendární Motörhead. Ti kromě svých největších hitů slibují i ochutnávku ze zbrusu nové desky Bad Magic, která vyjde letos v srpnu. Neděle se ponese v rytmu swingu. Na Rock for People stage vystoupí pionýři elektroswingu Parov Stelar a ještě před nimi publikum roztančí Vojtěch Dyk se svým B-Side Bandem.

Vstupenky budou na místě k dispozici. Cena za jednodenní porci muziky činí 950 Kč, dvoudenní 1 350 Kč, celofestivalový lístek je k mání za 1 600 Kč.

TZ, jm

zavřít