Rock for Churchill láká na Selah Sue či Archive

Vydáno 15.07.2015 | autor: redakce

Letošní ročník festivalu Rock for Churchill proběhne tradičně poslední prázdninový víkend 28. a 29. srpna v severočeském Vroutku. K hlavním hvězdám programu budou patřit Selah Sue či Archive, dále vystoupí Ed Rush, Asian Dub Foundation, Royal Republic, Looptroop Rockers, Babylon Circus, Submotion Orchestra, Tata Bojs, Horkýže Slíže a další.

Rock for Churchill láká na Selah Sue či Archive Rock for Churchill láká na Selah Sue či Archive

Selah Sue Reason-clear WEBSelah Sue se do Česka vrací poměrně často

Kariéra charismatické belgické zpěvačky a skladatelky Selah Sue stoupá vzhůru raketovým tempem. Debutové desky z roku 2011 se prodalo více jak milion kusů. V roce 2012 získala evropskou hudební cenu pro nové talenty EBBA, kterou v minulosti obdržely hvězdy jako Adele, Zaz nebo Emeli Sandé a ve stejném roce ji magazín Rolling Stone vyhlásil jednou z tváří roku. Její písničky se pohybují na pomezí soulu, R&B a reggae, někdy sklouznou do hip hopu, jindy zase k dubstepu. Společným jmenovatelem písniček Selah Sue je autentičnost a přirozenost, kterou vkládá do svého nenapodobitelného projevu.

Druhé studiové album pojmenované Reason vyšlo na konci března. "Je to rovnice s mnoha proměnnými," říká o něm. Deska se nahrávala ve studiích v Belgii, Londýně, na Jamajce a v Los Angeles. O produkci se postarali Dane Robin Hannibal (Little Dragon, Kendrick Lamar) a Ludwig Göransson.

Další z headlinerů, londýnský hudební kolektiv Archive, se loni připomněl ambiciózním projektem Axiom. Album sloužilo jako základ pro stejnojmenný film. Ten se promítal v kinech a na filmových festivalech, ze kterých si odvezl hned několik prestižních cen. Letos 12. ledna pak spatřilo světlo světa jubilejní desáté studiové album Restriction. Na nové desce pracovali zakládající členové Darius Keeler a Danny Griffiths opět s několika zpěváky, kteří vystupují s Archive i naživo.

"Koncertní provedení je pro Archive velice důležité, snažíme se každé turné udělat jedinečné a zvláštní. Myslím, že tentokrát bude laťka hodně vysoko a já se už nemůžu dočkat, až fanouškům předvedeme novou show," řekl ke koncertům s novým albem Darius Keeler. 

Tanečnímu šapitó letošního ročníku Rock for Churchill bude kralovat hned pětice britských DJs a producentů – Ed Rush, Far Too Loud, A.Skillz, Tantrum Desire a Mad Professor. Z domácích umělců se představí třeba Tata Bojs, Sto zvířat, Horkýže Slíže a další.

 

TZ, jm

zavřít