o5 & Radeček: Vězení a pak deska

Vydáno 23.05.2007 | autor: redakce

o5 & Radeček zahrají 27. května v nejstřeženější věznici, v pevnosti Mírov, v červnu se rozloučí se svým bubeníkem Jodou Hansgutem a v září představí nové album, na němž se podílelo přes devadesát hostů.

o5 & Radeček: Vězení a pak deska o5 & Radeček: Vězení a pak deska

V pořadí třetí deska měla vyjít původně na počátku jara, ale studiové práce se na Slovensku protáhly. „Deska vznikala o dva měsíce déle, než jsme plánovali, protože jsme se potřebovali propracovat k výsledku, se kterým budeme maximálně spokojení,“ uvedl frontman Tomáš Polák. Odklad vydání si vynutila i personální změna v kapele – po desíti letech ji musel ze zdravotních důvodů opustit zakládající člen, bubeník Joda Hansgut. „Nový bubeník je ostřílený Milan Lečko (ex-Morgue, Rosenheim), který doposavad hrál v kapelách tvrdšího ražení, takže bicí přidaly na razanci, což soundu kapely rozhodně prospělo. Ale turné jsme pro jistotu přesunuli na podzim“, řekl Polák.Na některých koncertech kapelu doprovodí i Alfa Gospel Praises. „Když spočítám, že Alfa Gospel Praises mají osmdesát členů, tak nám na desce hostovalo celkem přes devadesát lidí.“ Koncert v Lucerna Music Baru na začátku června bude takovým malým rozloučením kapely s dnes už bývalým bubeníkem kapely.
Další pikantérií v koncertním kalendáři kapely je vystoupení v nejstřeženější věznici u nás - v pevnosti Mírov, a to již tuto neděli 27. května. Zahrají zde znovu po roce pro asi stovku vybraných trestanců jako hosté na pravidelné každoroční přehlídce umělecké činnosti odsouzených. Kromě nich se tedy na minifestivalu v útrobách vězení představí kapely odsouzených – Mírov Boys, Malvín Boys či Amaro Džives.

www.o5.cz
zavřít