Joe Bonamassa vzpomíná na tři krále blues. V říjnu ho uvidíme v Praze

Vydáno 29.07.2015 | autor: redakce

Respektovaný kytarista a zpěvák Joe Bonamassa se už 5. října zastaví v pražském Foru Karlín. Přijede s novým albem, které právě dokončuje. Ještě předtím ale vzdá hold třem veteránům blues.

Joe Bonamassa vzpomíná na tři krále blues. V říjnu ho uvidíme v Praze Joe Bonamassa vzpomíná na tři krále blues. V říjnu ho uvidíme v Praze

Joe BonamassaJoe Bonamassa se v říjnu zastaví v Praze

Albert King, B. B. King, Freddie King. To jsou jsou tři jména, která bezesporu patří k bluesové špičce. Joe Bonamassa, zástupce nové vlny bluesových kytaristů, vzdá těmto hvězdám hold na svém speciálním tour s názvem 3 králové blues. Turné odstartuje 7. srpna koncertem v New Jersey a po necelém měsíci vyvrcholí v Los Angeles.

Joe Bonamassa byl odmalička brán jako zázračné dítě, už v sedmi letech hrál s B. B. Kingem, což pro něj byla obrovská pocta. Na turné vyráží hned poté, co dokončí své nové album. "Jsme opravdu rádi, že si v tak nabitém programu našel čas během svého podzimního turné navštívit také Českou republiku. Pamatuju si na jeho první koncert, tehdy ještě v klubu Vagon, byl to neuvěřitelný zážitek. Nový, exkluzivní prostor Fora Karlín v nás budí také velká očekávání," říká Barbora Šubrtová, šéfdramaturgyně společnosti United Islands, která koncert pořádá.

Vstupenky na pražský koncert pomalu mizí. Ta nejlepší místa už jsou téměř vyprodaná, zbývá několik posledních lístků. Stále ještě jsou však k dispozici jak přední místa k sezení, tak i levnější na stání. 


tz, jm

zavřít