Do Prahy přijede Richard Clayderman, pianista, který prodal 100 milionů alb

Vydáno 03.08.2015 | autor: redakce

Francouzský pianista Richard Clayderman přijede koncertovat 20. října do Kongresového centra v Praze. Interpret písně Balada pro Adeline zahraje v doprovodu kompletního orchestru známé melodie mapující jeho hudební kariéru.

Do Prahy přijede Richard Clayderman, pianista, který prodal 100 milionů alb Do Prahy přijede Richard Clayderman, pianista, který prodal 100 milionů alb

richardRichard Clayderman v Praze určitě neopomene zahrát ani slavnou Baladu pro Adeline

Philippe Pagés, jak zní jeho vlastní jméno, se začal věnovat hře na klavír již od útlého dětství. Jeho hudební kariéra byla předurčena skutečností, že jeho otec byl učitel hry na klavír, a tak mladému Philippovi již od dětství vštěpoval základy hry na klavír. Dnes je jednašedesátiletý Clayderman považován za nejúspěšnějšího pianistu planety. Svědčí o tom množství prodaných alb, jejichž počet se vyšplhal na sto milionů.

Během své kariéry nahrál více než tisíc dvě stě skladeb a stal se tvůrcem a průkopníkem stylu romantického piána. Díky jeho interpretaci se skladba Balada pro Adeline, původně od Paula De Sennevilla, stala slavnou po celém světě. Pro české publikum je známá také díky interpretaci Jiřího Maláska. V Claydermanově podání se prodala v počtu několika milionů kusů.

V současné době vystupuje na všech kontinentech světa. Po koncertech v Japonsku, Indonésii, Číně i Litvě se představí také českému publiku. "Bez živého vystupování a blízkého kontaktu s publikem si svůj život nedovedu představit," říká o své vášni k vystupování. "Když vystupuji, snažím se maximálně soustředit, abych posluchačům nabídl co největší hudební zážitek," doplňuje Clayderman.

V Praze ho uvidíme v úterý 20. října 2015. Vrací se tak po dvouleté odmlce, kdy v Kongresovém centru zahrál před zaplněným hledištěm a sklidil bouřlivý aplaus. Na stejném místě se představí tentokrát s kompletním orchestrem. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal v ceně od 790,- Kč.

tz, jm

zavřít