Imodium mají první živák a jedou na turné. O zastávkách rozhodnou fanoušci

Vydáno 25.08.2015 | autor: redakce

Záznam koncertu Imodium v rámci série G2 Acoustic Stage v pražské Retro Music Hall vyjde na CD a DVD. Stane se tak v pátek 11. září. Poté vyrazí kapela i na speciální turné - o tom, kde budou hrát, rozhodnou fanoušci.

Imodium mají první živák a jedou na turné. O zastávkách rozhodnou fanoušci Imodium mají první živák a jedou na turné. O zastávkách rozhodnou fanoušci

imodium jan nozickaKde budou Imodium na podzim koncertovat? O tom rozhodnou fanoušci

"Mnohokrát jsme si říkali, že za víc jak deset let nemáme jediný kvalitní audio/video záznam. Stejně tak máme novou skvělou zkušenost a v neposlední řadě nás těší, že se přizváním k tomuto projektu kapela zařadila mezi taková jména jako No Name, Divokej Bill, Vypsaná fiXa, Wohnout, Ewa Farna a další," komentuje Thom vydání živáku.

"Málokdy jsme akustické koncerty hráli v tak rozšířené sestavě. Kapela se na vystoupení v rámci G2 Acoustic Stage více než zdvojnásobila, což obnáší mimo jiné více práce na aranžích. Stejně tak bylo třeba řešit vizuální stránku koncertu, to všechno najednou bylo před námi a myslím, že jsme obstáli," dodává frontman broumovské rockové čtveřice.

Na CD+DVD G2 Acoustic Stage se objeví celkem šestnáct skladeb, mezi nimiž nechybí jak úspěšný singl Valerie ze stejnojmenného, zatím posledního řadového alba, vydaného na podzim 2013, tak dobře známé pecky z předchozích třech řadovek Polarity (2010), Stigmata (2007) i eponymního debutu z roku 2004.

Na podzim na živák naváže koncertní šňůra, která už samotným názvem AUTENTIK TOUR 2015 naznačuje, že bude v lecčems speciální. "Vybrali jsme města, která chceme navštívit, ovšem místa, kde zahrajeme, necháváme vybrat samotné fanoušky. Někde to bude akusticky, někde elektricky, jisté je, že to bude takové 'veřejné bytové turné'. Bude to velmi kontaktní a autentické. Chceme si s lidmi povídat, pít, pokuřovat a taky zahrát a diskutovat, smát se i lamentovat," prozrazují Imodium.

Níže se k CD a DVD G2 Acoustic Stage podívejte na videoklip Jsou první, jsou silný.

tz, jm, foto: Jan Nožička

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít