Ceny MTV EMA: Nejvíc nominací získala "překvapivě" Taylor Swift, šanci má i Tony Bennett

Vydáno 16.09.2015 | autor: redakce

Ani čerstvě odhalené nominace na ceny evropské MTV nic nemění na výsostném postavení Taylor Swift v dnešní pop music. Zpěvačka sesbírala hned 9 příležitostí a má tak šanci navázat na úspěch z nedávných Video Music Awards.

Ceny MTV EMA: Nejvíc nominací získala Ceny MTV EMA: Nejvíc nominací získala "překvapivě" Taylor Swift, šanci má i Tony Bennett

taylor-swift-1989-album-cover-and-promo-pictures-2014- 4Taylor Swift je již tradiční favoritkou různých hudebních anket


Taylor Swift získala 3 nominace za svůj hit Bad Blood, který se může stát písní roku, videem roku i spoluprací roku. Dále bude 25letá interpretka usilovat i o trofeje pro nejlepší umělkyni, nejlepší pop, nejlepší vzhled a šanci mají i její příznivci ve fanouškovské soutěži. 

V hlavní kategorii Video roku budou se Swift soupeři Kendrick Lamar s Alright, Macklemore & Ryan Lewis za teprve pár týdnů starou novinku Downtown, Sia s Elastic Heart a Pharrell Williams zásluhou Freedem. Dařilo se ale i Justinu Bieberovi, Katy Perry, One Direction, Ellie Goulding či Edu Sheeranovi, ti všichni se objevují hned v několika kategoriích. 

Kuriozitou je nominace Tonyho Bennetta. Také jazzový velikán, který příští rok oslaví už 90. narozeniny, se totiž ocitl ve společnosti (převážně) idolů teenagerů. Pomohlo mu k tomu společné koncertování s Lady Gaga, díky kterému může duo zvítězit v souboji o nejlepší živé vystoupení.

BBC, jm

zavřít