Kurt Cobain nazpíval skladbu od Beatles, vyjde na vinylu

Vydáno 23.09.2015 | autor: redakce

Kurt Cobain je sice již 21 let po smrti, v posledních měsících se o něm ale opět hodně mluví. Kromě úspěšného dokumentu Montage Of Heck vyjde v listopadu i posmrtná deska. A také vinyl s coververzí písničky The Beatles.

Kurt Cobain nazpíval skladbu od Beatles, vyjde na vinylu Kurt Cobain nazpíval skladbu od Beatles, vyjde na vinylu

cobain cigaroKurt Cobain na archivní fotografii


Cobainovy dříve nevydané skladby byly objeveny při detailním zkoumání archivu v rámci přípravy dokumentu Montage Of Heck. Některé zazněly přímo ve filmu, jiné budou poprvé ke slyšení až na desce vycházející 6. listopadu. Vinyl s coververzí And I Love Her od legenádrních Beatles bude následovat 20. listopadu. Na straně B najdou fanoušci song Sappy.

Kompletní tracklist připravovaného posmrtného alba zatím není znám, mělo by se ale jednat čistě pouze o Cobainovy písně, nikoliv o ty, které nahrál s Nirvanou. Většinu z nalezených nahrávek natočil zpěvák doma.

Kurt Cobain zemřel na následky předávkování drog a průstřelu hlavy 5. dubna 1994 ve věku pouhých 27 let. Zařadil se tím do nechvalně proslulého Klubu 27, ve kterém jsou i Amy Winehouse, Janis Joplin a další legendární umělci, kteří zahynuli v takto mladém věku. 

Rolling Stone, jm

zavřít