Česká náměstí v rytmech jazzu

Vydáno 08.06.2007 | autor: redakce

Náměstí v Praze, Prachaticích, Českých Budějovicích a Plzni čeká 2. ročník Bohemia Jazz Festu, který proběhne od 10. do 14. července.

Česká náměstí v rytmech jazzu Česká náměstí v rytmech jazzu

Open-air festival bez vstupného, který hostí ty největší současné jazzové umělce z Evropy a USA, bude dle pořadatelů ještě lepší než ten loňský, premiérový. Na všech koncertech vystoupí evropská jazzová elita: švédská kapela Nils Berg Quintet, němečtí Subtone, skvělý francouzský klavírista Antoine Hervé, rakouští Klemens Salesny Quartet a Slovák Peter Adamkovič a jeho AMC Trio. Nebudou chybět ani naši čeští zástupci: vynikající český saxofonista Štěpán Markovič, který mj. před několika lety hrál v Redutě s Billem Clintonem, také nadšeným hráčem na saxofon, a skvělá rómská brněnská kapela Guločar. Vyvrcholením každého z koncertů pak bude vystoupení elitních bandů z USA.

 

 

Kenny Garrett Quartet, Rudy Linka & Dan Fabricatore, Dave Holland Quintet, Kurt Elling Quartet, Steve Coleman & Five elements, Al Foster Quartet – to jsou jména, která stačí vyslovit, aby si začal jazzový fanda podupávat. České Budějovice se mohou těšit na specialitku: vystoupí zde i kubánská kapela Leonel O Zúñiga & Havana Street Band, „od které očekáváme, že roztančí ve zběsilých rytmech celé náměstí,“ navnaďuje Rudy Linka. Pilsner Urquell Bohemia Jazz Fest se bude konat 10. a 11. července v Praze, 12. července v Plzni, 13. července v Prachaticích a 14. července v Českých Budějovicích.

 

www.bohemiajazzfest.cz

zavřít