Electro Deluxe si podmaní Prahu i Brno

Vydáno 30.09.2015 | autor: redakce

Francouzští Electro Deluxe letos s velkým úspěchem vystoupili na Colours of Ostrava. Šest na francouzské funky-jazzové scéně vyhledávaných instrumentalistů a noblesní americký zpěvák James Copley se nyní představí i v Praze. 1. října zavítají do Lucerna Music Baru v Praze, o den později je uvidí Brno.

Electro Deluxe si podmaní Prahu i Brno Electro Deluxe si podmaní Prahu i Brno

 

electrodeluxeElectro Deluxe vystoupí v Lucerna Music Baru


Prý sedm vlků v rouše beránčím: vypadají totiž zprvu bezelstně, že byste si je pozvali domů, během koncertu se ale změní v takové dravce, že vám to přijde jako dost nebezpečný nápad. Matou také názvem, odkazujícím k jejich začátkům s electro jazzem v roce 2001, dnes pro jejich nálož funky, soulu a jazzu spíš ale platí přívlastek "elektrizující".

Bubeník Arnaud Renaville, baskytarista Jérémie Coke, trumpetista Vincent Payen, trombonista Bertrand Luzigan, saxofonista Thomas Faure a klávesista Gael Cadoux donedávna naplňovali svou vizi francouzského jazzového dialogu s americkým Motown funky a hip hopem instrumentálně. Na albech jim ale zpívali a rapovali Ben l'Oncle Soul, Crystal et HKB FiNN, 20syl nebo Nina Attal. To se paradoxně ukázalo jako problém: lidé totiž chtěli slyšet zpěv i na koncertech.

Setkání s americkým soulovým zpěvákem Jamesem Copleyem jim proto přišlo jako dar z nebes. Od roku 2010 navíc mohli změnit definici své hudby: soul & groove. S big bandem si pak troufli na sál slavné pařížské Olympie, kterou si samozřejmě s přehledem podmanili. Samé dobré recenze se snesly také na jejich poslední album Home.

Electro Deluxe vystoupí v Lucerna Music Baru 1. října od 21 hodin. V Brně s představí 2. října v Metro Music Hall.

oficiální text pořadatele, jm

zavřít