BE23 oslava narozenin ROXY/NoD představuje kompletní program

Vydáno 30.09.2015 | autor: redakce

Dvacáté třetí narozeniny klubu ROXY se blíží a jako každý rok nabízí návštěvníkům nabitý týden plný oslav. ROXY a Experimentální prostor NoD se znovu představí jako jeden celek a na každý den nachystaly pestrý program.  Tento rok je navíc jeho podstatná část otevřena jako dárek fanouškům zdarma.

BE23 oslava narozenin ROXY/NoD představuje kompletní program BE23 oslava narozenin ROXY/NoD představuje kompletní program

 opiuo front lookOpiuo vystoupí v Roxy 19. října


V klubu ROXY se první večer v rámci zahájení představí 19. října novozélandský glitch-hopový objev Opiuo. Tento večírek bude v rámci narozenin pro všechny fanoušky zdarma. V rámci pondělního zahájení proběhne vernisáž projektu ROXY Visuals, který opět promění interiéry klubu.

V úterý 20. října přijíždí kanadská hudební senzace Walk Off The Earth, jejíž koncert už je vyprodaný.

Třetí den se prostory NoD a ROXY propojí v rámci projektu Soundz Czech a promění se v pět pódií, na kterých vystoupí 9 českých kapel v čele s Vladimirem 518 & live band, Vložte kočku a Manon Meurt. Všechny koncerty v rámci Soundz Czech jsou zdarma jako narozeninový dárek pro fanoušky kvalitní české alternativy.

Víkend bude v ROXY tradičně v rytmech elektroniky. Pátek odstartují britští drum'n'bassoví velikáni DJ Zinc a Friction společně s bass music talentem současnosti Kove. V sobotu uslyšíte ten nejaktuálnější techno sound v podání britských producentů Dense & Pika a Paula Woolforda , kteří zakončí celý narozeninový program.


Za Experimentální prostor NoD otevře festival interaktivní pohybová performance "Ljós" v koprodukci s audiovizuálním studiem Lunchmeat s projekcí generativní grafiky italského audiovizuálního studia. Druhý den v divadle vystoupí Tujiko Noriko - experimentální hudebnice, skladatelka a filmařka, která díky své tvorbě bývá často označována jako "japonská Björk". Třetí den se prostory NoD a ROXY propojí v rámci SOUNDZ CZECH.

Během pátečního programu smaže formace BERG hranice mezi pohybem a zvukem v live performance Jakuba Rataje, Jiřího Lukeše & Vladimíra Buriana. V sobotu se v NoD představí současná taneční špička v rámci unikátního site-specific projektu FATAMONTÁŽ. Ve čtyřech skupinách složených vždy alespoň z jednoho tanečníka a výtvarníka provedou diváky všemi zákoutími NoD se svými pohybově výtvarnými performance na společné téma geometrie.

Galerie NoD se v rámci narozenin představí hned několika vernisážemi. Tou hlavní bude výstava Stanislava Zippeho a spol.: EXAKTA. A nad křižovatkou Dlouhá/Rybná bude instalován nový objekt. Pro letošní rok vybral tým Galerie NoD sochu od Aleny Kupčíkové Zpívající tančící strom.


tz, jm

zavřít