ČERSTVÉ BANÁNY OD MONKEY BUSINESS

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

MONKEY BUSINESS mají připravený repertoár na třetí album, které zřejmě začnou nahrávat už tento měsíc. Na desku počítají s asi dvanácti skladbami. Termín vydání není sice pevně stanoven, ovšem podle zpěváka MATTHEW RUPPERTA by mohla vyjít ještě před letními prázdninami.

ČERSTVÉ BANÁNY OD MONKEY BUSINESS ČERSTVÉ BANÁNY OD MONKEY BUSINESS

Písničky zatím vznikají „podomácku“ a je otázkou, zda budou MB natáčet v některém z profesionálních studií, nebo zvolí originální způsob nahrávání přímo v bytě Romana Holého (viz rozhovor v R 1/03). Zrodu alba bude každopádně asistovat jejich dvorní sound inženýr Pavel Větrovec. A podobně jako na první a druhé desce se skupina poohlíží po zahraničních hostech. V tuto chvíli kapela teprve vymýšlí texty, které pak do finální verze přebásní a přeloží (stejně jako na předešlých albech) Vratislav Šlapák. Jedna z nových věcí má pracovní název Fresh Bananas, a prý pojednává o gruppen sexu. Vůbec celá koncepce alba se bude zřejmě točit kolem sexu a problémů s ním souvisejících. Dalším žhavým kandidátem na třetí studiovku je píseň Supergay, kterou fanoušci dobře znají z koncertů, neboť ji Monkeys hrají už od svých začátků. Tyto a další novinky by měly zaznít v květnu na velkém koncertě v Praze – o termínu a místě konání budeme informovat.

Mimoto se dokončuje videoklip na Partyshit v režii Zdeňka Suchého, do této chvíle však není jisté, zda ho někdy uvidíme: „Ten klip je tak drsnej, že nevím, jak to s ním dopadne. Já osobně na něm nic závadnýho nevidím, ale je otázkou, jestli ho někdo bude mít odvahu odvysílat. Až na Noc s Andělem, kde jsou nám nakloněný, bych na to moc nesázel. Nechci ale prozrazovat nic konkrétního a doufám, že se ho dočkáte,“ vzkazuje Matthew.

Na Monkey Business se můžet těšit 14. března na Žebříku 2002 v plzeňské hale Lokomotivy, kde vystoupí na závěr slavnostního předávání cen.
zavřít