MASTERS OF ROCK V ČERVNU VE ZLÍNĚ

Vydáno 07.07.2009 | autor: redakce

Rockový festival s vysokou koncentrací světových hvězd u nás bude hostit areál likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích poslední červnový víkend, těsně před začátkem školních prázdnin.

MASTERS OF ROCK V ČERVNU VE ZLÍNĚ MASTERS OF ROCK V ČERVNU VE ZLÍNĚ

Mezinárodní rockový open-air festival
27. 6. a 28. 6. 2003 – areál likérky Rudolf Jelínek, Vizovice

Hlavním pořadatelem je umělecká agentura Pragokoncert, která na festivalu spolupracuje se společností leadera skupiny Manowar, Joey De Maia, Ragnar Production.
Myšlenku, dát českým rockovým fanouškům vychutnat zahraniční hvězdy světových festivalů a přitom nemuset cestovat do Roskilde či Wackenu, vznikla při desetidenním pobytu skupiny Manowar ve Zlíně.
Produkce Pragokoncertu byla hosty Joey De Maia na některých významných festivalech, kde Manowar vystupovali. Zvláště pětidenní pobyt na nejprestižnějším festivalu v Roskilde, kde Manowar hráli jeden den jako headliner pro 60 000 diváků a ostatní dny tuto činnost převzali Red Hot Chilli Peppers či Rammstein, byl pro nasbírání zkušeností pro Pragokoncert to nejcennější.

Rockový fanoušek se tak může těšit na mimořádnou událost – festival, který nese příznačný název „MASTERS OF ROCK“. Hlavní kréda festivalu jsou: nejvíce zahraničních hvězd, česká hudební špička, nejvíce nadstřešený festival. Ten, kdo zná areál Rudolfa Jelínka z jiných akcí, které zde probíhají (Trnkobraní, Valašský frgál…) bude nesmírně překvapen vybudovanými službami a dostřešením části areálu.

Při stručném představení vystupujících se sluší začít headlinery. V pátek 27. 6. tuto úlohu plní česká kapela Support Lesbiens, americká trashmetalová legenda Over Kill (která na konci března vydává nové album) a hlavní hvězda večera i celého festivalu, finští HIM. HIM v současné době vydávají nové album Love Metal, které jako prvním fanouškům v živém podání představí právě u nás na Masters of Rock.
V sobotu, 28. 6., tvoří headlinery česká kapela Kryštof, německá, progresivně hard-rocková kapela Die Happy, legendární anglická skupina Slade a nejúspěšnější metalová skupina současnosti Hammerfall ze Švédska. K Die Happy lze ve stručnosti doplnit jen tolik, že patří společně s Guana Apes mezi nejúspěšnější anglicky zpívající německé skupiny a že zpěvačka Marta Jandová je dcerou leadera Olympicu Petra Jandy. K legendě Slade, která předvede ve Vizovicích, proč se jejich hudbě přezdívá rock´n´roll fotbalových bouřliváků, není snad co dodávat.
Joey De Maio Pragokoncertu slíbil, že také vyšle z jeho přímého managementu na festival jednu americkou metalovou kapelu. Nechme se překvapit kdo to bude!

Dále na Masters of Rock vystoupí: Mňága a Žďorp, Wohnout, Visací zámek, Garage, Vypsaná fixa, Krucipüsk, The Backwards, 4lyn, Ready Kirken, Lety mimo, Už jsme doma, Kurtizány z 25. avenue, Artery, Luca Brasi, Rammstein revival a Accept revival.

A co je asi pro čtenáře nejdůležitější? To, že byl právě zahájen předprodej vstupenek. Pořadatel festivalu agentura Pragokoncert, jako zaváděcí bonus pro první, nejrychlejší zájemce na tento festival plný zahraničních hvězd a legend, dává do předprodejů 2 000 vstupenek za snížené ceny.www.mastersofrock.cz
zavřít