Once soutěží o oscarovou píseň

Vydáno 17.12.2007 | autor: redakce

Americká filmová akademie zveřejnila seznam skladeb, které se budou ucházet o Oscara. Glen Hansard a Markéta Irglová si vysloužili hned dvě nominace.

Once soutěží o oscarovou píseň Once soutěží o oscarovou píseň

A co na to všechno Glen Hansard a Markéta Irglová? „Úspěch, který film doposud zaznamenal, všechny ty ceny a nominace, včetně na Grammy, byl tak nečekaný a veliký, že by bylo moc troufalé a drzé chtít ještě víc,“ říká Markéta Irglová. „Žádná cena nezmění umělecké dílo samotné, to je už dané - změní ale jeho vnímání lidmi. A to už jde mimo nás, my jsme svou práci odvedli. Ceny je příjemné dostávat, jsou skvělé pro vaši propagaci, ale nic víc.Umění není sport, atletické závody, kde se dá změřit, kdo běžel nejrychleji a komu patří zlatá medaile. Jsme samozřejmě rádi, že si naší práce diváci i kritikové všimli a že jsme se dostali při nominacích do tak příjemné společnosti, ale jestli dostaneme nějakou cenu, nebo ne, z toho si hlavu neděláme
“, doplnil ji Glen Hansard.

Konečná nominace tří až pěti písní bude vyhlášena 22. ledna a vítězná píseň pak na slavnostním ceremoniálu 24. února. Kompletní seznam širší nominace najdete ZDE.

www.once.cz
zavřít