Renč dotočil Na vlastní nebezpečí

Vydáno 19.12.2007 | autor: redakce

Nový film režiséra Filipa Renče je hotov. Do kin se snímek s Jiřím Langmajerem, Filipem Blažkem a Miroslavem Krobotem v hlavních rolích dostane 24. ledna 2008.

Renč dotočil Na vlastní nebezpečí Renč dotočil Na vlastní nebezpečí

Majitel cestovní kanceláře zaměřené na extrémní sporty získá zajímavou zakázku – sjezd nebezpečné Černé řeky. Klient, který celou výpravu inicioval, má, zdá se, velmi vážný důvod, proč chce jet právě do těžko přístupné oblasti, kde kdysi za podivných okolností zahynul jeden český vodák. Pro Sašu je téměř zapomenuté tajemství spojené s dávnou rodinnou tragédií. Teď nadešla šance dopátrat se pravdy. Ostatní členové výpravy však nemají o pravém cíli cesty ani tušení.Scénář pro režiséra napsal spisovatel Josef Urban: „Je to příběh o hledání vlastní minulosti, o ztrátách, které nás životem provázejí. Scénář byl sestavený na základě skutečných událostí.
Námět filmu vznikl na jednom raftingovém výletu v Černé hoře, kde jsme s Josefem zažili podobný příběh, jaký potká naše hrdiny. A na základě této zkušenosti on sedl a napsal scénář příběhu Na vlastní nebezpečí,“ doplňuje Filip Renč.Jak se režisérovi podařilo přesvědčit svůj herecký tým, aby se rozhodl zariskovat a vydal se s ním do neluxusních podmínek natáčení? „Já jsem neměl co riskovat,“ přiznává hlavní představitel Jiří Langmajer. „Předtím jsem žil tak šíleně, že to pro mě byla v podstatě klidná dovolená s ještě větším šílencem, než jsem já sám – čímž myslím pana režiséra.
Filip Blažek dodává: „Myslel jsem, že budu jezdit na kajaku, ale byl jsem pořád vzhůru nohama.

www.falcon.cz
zavřít