Femme fatal Jane Birkin v Praze

Vydáno 02.01.2008 | autor: redakce

Slavná herečka a zpěvačka, životní i hudební partnerka nejvýraznější osobnosti francouzské hudby druhé poloviny 20. století Serge Gainsbourga zahraje v Praze.

Femme fatal Jane Birkin v Praze Femme fatal Jane Birkin v Praze

Jane Birkin, původem z Velké Británie, se poprvé objevila před kamerou v proslulém Antonioniho snímku Zvětšenina. Dva roky poté se při natáčení filmu Slogan seznámila se skladatelem, textařem, hercem a režisérem Sergem Gainsbourgem.Během dvanáctiletého vášnivého a inspirativního manželství se jim narodila dcera Charlotte, dnes úspěšná zpěvačka a herečka. Nazpívali spolu píseň Je t'aime, moi non plus, kterou Serge složil původně pro Brigitte Bardot, ale nakonec ji nazpíval jako světový hit v eroticky vzrušujícím duetu s Jane Birkin.
Dnes je uznávanou umělkyní, která na svých hudebních projektech spolupracovala s umělci, jako jsou například Feist, Beth Gibbons z Portishead, Bryan Ferry, Brian Molko z Placebo, Franz Ferdinand, Manu Chao, Yann Tiersen nebo Goran Bregović. Poslední album Fiction obsahuje skladby od Toma Waitse, Neila Younga, Kate Bush i kytaru Johnny Marra ze Smith. Repertoár koncertu tvoří skladby posledních tří alb Arabesque, Randez-vous a Fictions.

Jane Birkin - 16. února, Divadlo Archa, Praha.
zavřít