Kašpárek v rohlíku pokřtí Bejbypank

Vydáno 10.01.2008 | autor: redakce

Na albu Bejbypank, které je určené pro děti ve věku 0-80 let, se podíleli Blanka Šrůmová, Márdi, Jarda Svoboda či David Koller. Desku teď čeká slavnostní křest.

Kašpárek v rohlíku pokřtí Bejbypank Kašpárek v rohlíku pokřtí Bejbypank

Celý projekt vznikl jako reakce na nedostatek kvalitních, původních písniček pro děti. Na základě profesionální nabídky Loutkohry Jihočeského divadla v Českých Budějovicích napsal a zrežíroval režisér David Dvořák kabaret Kašpárek v rohlíku. Většina skladeb z alba se použila v tomto představení.
"Název Kašpárek v rohlíku je typický pro anglosaský divadelní směr nazývaný FFT (Fast food theatre). Jedná se o rychloobčerstvovací formu divadelní produkce," upřesňuje autor kabaretního představení David Dvořák a říká, že se vlastně jedná o "rychle a snadno stravitelné představení pro nenáročné konzumenty."Pro zpěv a instrumentální spolupráci autoři oslovili osobnosti domácí scény nebo rodinné příslušníky zúčastněných: Blanka Šrůmová, Márdi, Jarda Svoboda, David Koller, Filip Nebřenský a Marek Doubrava (Hm...), Karolína Dytrtová (Miou Miou).

Křest alba Bejbypank proběhne v pražském Paláci Akropolis 22. února (dopolední představení v 10:00, večerní koncert v 20:00).

www.bejbypank.cz
zavřít