BLUR - Think Tank

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

EMI 13 trax / 49:13 min Tohle album je především o pestrosti. A také o umění experimentovat, aniž by posluchač byl ochuzen o to nejzákladnější – písničku. Blur a britpop, tohle se už dávno nerýmuje.

BLUR - Think Tank BLUR - Think Tank

Zapomeňte na alba typu The Great Escape, mediální soupeření s Oasis a britpop poloviny devadesátých let! Sedmé studiové album Blur totiž navazuje na předchozí experimentální zvukové dobrodružství projektu s názvem 13 a od prvních tónů úvodní skladby Ambulance je zřejmé, že ve spolupráci s producentem Benem Hillierem vzniklo písničkové album na pomezí taneční alternativní hudby. Některé skladby v retro stylu a přesto s moderními zvuky se na první poslech mohou zdát trochu divné (Good Song), ale když se vám dostanou pod kůži, zjistíte, že jejich základem je skvělé písničkářství.

Už první singl z tohoto alba, Out Of Time s orientálními motivy strunných nástrojů napovídá, že album Think Tank bude především o pestrosti. A taky že jo! Mezi zvukovými experimenty se na povrch prodírá punk (Crazy Beat), hard core (We''ve Got A File On) i křehký popík (Sweet Song). Fascinující je i hypnotický rytmus skladby Jets, což je zvukový nářez, který je potřeba poslouchat s volume doprava. Strhující je líné tempo Brothers And Sisters s přesnými bicími Daveho Rowntreeho, naléhavý hlas Damona Albarna v Battery In Your Leg a takhle bych se mohl rozplývat nad jednou skladbou po druhé. Novinka Blur je prostě zatím to nejlepší, co v tomto roce nabídla britská scéna. Materiál pro vyšší ročníky nebo maturanty předmětu s názvem moderní pop…

Roman Jireš

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít