Boban Markovič: Češi, rádi paříte

Vydáno 31.01.2008 | autor: redakce

Už 31. ledna vystoupí v pražském Paláci Akropolis Boban i Marko Marković Orkestar. Ideální čas oba pány vyzpovídat.

Boban Markovič: Češi, rádi paříte Boban Markovič: Češi, rádi paříte

Jak jste prožil rok 2007? Na jakých zajímavých projektech jste pracoval?
Boban Marković: Rok 2007 byl skvělý pro mě i pro Orkestar. Natočili a vydali jsme nové CD Go Marko Go, na které jsme hrdí. Měli jsme několik skutečně skvělých koncertů po celé Evropě a setkal jsem se se zajímavými hudebníky. Navíc Marko čím dál více přejímá zodpovědnost za Orkestar, stává se z něj skutečný kapelník.

Budete hrát něco nového oproti předcházejícím koncertům u nás?
Máme nové CD, z něj určitě zazní hodně skladeb. Plus máme další nové písně v repertoáru, takže se nebojte

Jaké projekty plánujete na rok 2008? Nějaká nová alba kromě těch s Orkestarem?
Nové věci plánujeme spíše až na rok 2009, takže letošek je ve znamení koncertů a zkoušek na tyto připravované projekty.Na Balkáně existuje mnoho dechových kapel. Dle vašeho názoru, proč zrovna vy patříte k těm nejúspěšnějším?
Hodně zkoušíme, neustále se učíme a zlepšujeme nové skladby. Rádi děláme lidem radost, ať už hrajeme kdekoliv. A my jsme navíc rádi, že máme takového skvělého hráče jako Marko.

Dle vašeho názoru, proč je obecně balkánská hudba tak úspěšná?
Lidé v České republice obecně rozumí hudbě velmi dobře. Rádi při hudbě „paří“ a k tomu se balkánská hudba hodí skvěle. Děvčata jsou otevřená a chodí na koncerty v hojném počtu, což je vždy skvělé pro atmosféru.

Jak se cítíte po dvou letech, kdy šéfujete Orkestar?
Marko Marković: Pořád ještě přebírám tento zodpovědný post. Nové CD je první, u kterého jsem byl plně zodpovědný za aranžmá a produkci. Pořád ale mám co zkoušet a učit se od svého otce. Hodně mi pomáhá a já jsem za to pouze rád.Jaké jsou vaše plány s Orkestarem na tento rok?
Minulý rok jsem spolupracoval s DJ Shantelem na jeho CD Disco Partizani, hrál jsem na několika koncertech jeho kapely. V tom bych rád pokračoval. S Orkestarem chceme co nejvíce vystupovat, potkávat zajímavé hudebníky a také začít zkoušet na velké dechovkové setkání s Fanfare Ciocarlia v roce 2009.

Cítíte nějaký rozdíl mezi vámi a otcem v tom, jak vnímáte hudbu, skládáte nebo vedete Orkestar?
Svůj hudební jazyk stále hledám, ale cítím, že moje hudba je modernější, tanečnější. Skládám najednou pro celý Orkestar. Ale je to můj otec, kdo ví, jak bavit publikum celou dobu.
zavřít