100°C natočí videoklip na zámku

Vydáno 24.02.2008 | autor: redakce

Příští týden padne první klapka chystaného videoklipu kapely 100°C ke skladbě Cream z připravované desky Brant Rock. Lehce dekadentní klip se bude točit v prostorách zámku Kynžvart.

100°C natočí videoklip na zámku 100°C natočí videoklip na zámku

Zakletí hudebníci se od úterka budou procházet v prostorách kynžvartského zámku. O režii a scénář klipu se stará člen kapely a výtvarník Ondřej Urbanec, který režíroval i podstatnou většinu videoklipů 100°C.

Celé zpracování bude jakási zkříženina moderních trendů s dobovými prvky, v podstatě postmoderně stylizované video,“ popisuje autor své chystané dílo. „Vizuálně vystihuje myšlenku, která provází desku Brant Rock, na které spojujeme hudbu s prvky dekadence,“ dodává baskytarista a zároveň režisér.Žánrově se dá klip ke skladbě Cream zařadit mezi moderní pohádky s prvky exprese až surrealismu. „Temná čarodějka mě přivede do svého zámku a bude se mě snažit dostat do své moci,“ přiblížil děj videa frontman kapely Jakub Johánek. Postavu temné čarodějky ztvární Barbora Mottlová.

Zámek Kynžvart je známý především jako sídlo rakouského kancléře Klemense von Metternicha. Na zámku Metternich přijímal významné návštěvy, jako byli ruský car Alexandr I., jenž mu darem přivezl semena bolševníku, car Mikuláš I. a J. W. Goethe.
zavřít