CD ALGIDANCE CHILLOUT U REPORTU 6/03

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Tento pátek vyjde červnový REPORT 6/03 na titulce s Linkin Park. Tentokrát obsahuje CD kompilaci ALGIDANCE CHILLOUT, kterou sestavil Jan P. Muchow. Kromě hudby Ohm Square nebo Ecstasy Of St. Theresa přináší zajímavé skladby od méně známých, avšak bezesporu kvalitních česko-slovenských kapel a projektů.

CD ALGIDANCE CHILLOUT U REPORTU 6/03 CD ALGIDANCE CHILLOUT U REPORTU 6/03

CD ALGIDANCE CHILLOUT VOLUME I.
compiled by Jan P. Muchow

VĚŘÍME, že k vaší letní pohodě by mohla přispět tato kompilace, kterou sestavil mozek Ecstasy Of St. Theresa JAN P. MUCHOW. V podobném duchu se bude odehrávat i Algidance Chillout Tent – Tour 2003, na němž se představí začínajících i zavedení interpreti. Jmenujme alespoň Tam Tam Orchestra (Miloš Vacík a spol.), Nana Zorin (po roční pauze a v novém složení se zpěvákem z Gambie), Lazy Jimmy (projekt Jana P. Muchowa) nebo slovenské Veneer. Na festivalu Creamfields zahraje v Algidance Chillout stanu také kultovní duo Kruder & Dorfmeister. Stanu dal podobu Milan Cais z Tata Bojs, který je i autorem interaktivní hry Zlaté rybky, kterou si v něm můžete můžete zahrát. Chilloutový stan můžete otestovat na následujících akcích:

14. 6. Praha – Džbán - Wakeboard Cup
27.-29.6. Příbram - Skydance
4.-6.7. Český Brod - Rock For People
11.-12.7. Ostrava – Colours of Ostrava
17.7. Piešťany (SR) - Horná Streda
18.-19.7. Trenčín (SR) – Bažant Pohoda
25.-27. 7. Hřímězdice u Strakonic - High Jump
8.8. Roudnice nad Labem - Creamfields
23.8. Pardubice – festival Summer of Love
30.8. Bratislava (SR)– Incheba Skatecup 2003

KHOIBA
Sonic Parts

KHOIBA JE jednou z nových kapel na české scéně, která si ale téměř okamžitě získala pozornost, hlavně díky prvenství v soutěži Jim Beam Music 2002. Vystoupila např. jako support band před francouzskou kapelou Wide Open Cage letos v březnu v Paláci Akropolis. Khoibu tvoří tvůrčí duo z Roe-deer – Ema Brabcová a Filip Míšek. Projekt má na svém kontě debutové EP Dilemma z loňského roku, v současné době připravuje regulérní album.
www.khoiba.cz

NIERIKA
Schwarzblack

NIERIKA JE kopřivnická pětičlenná formace, která vznikla v roce 2001. V té době začaly také práce na prvním albu, které by mělo být dokončeno v létě 2003 a ponese název Hydroponicum. Jeden z největších příslibů této sezóny.

OHM SQUARE
Wounds On A Cherry Tree
(Keeled Over Mix by Furious Melancholics)

TAKŘKA KULTOVNÍ žižkovsko-anglické seskupení OHM SQUARE funguje s přestávkami od roku 1996. Za tu dobu vydalo dvě regulérní alba (Ohmophonica, 1997 a Scion, 1999) a remixové cédéčko (Remixed, 2001). Z posledně jmenovaného pochází i track Wounds On A Cherry Tree od anglického projektu Furious Melancholics. Originální verze této skladby zazněla například ve filmech Samotáři a Divoké včely. Letos se snad konečně dočkáme nové desky.
www.eastauthentic.cz


ALVIK
Odysea

K NEJNADĚJNĚJŠÍM zjevům naší scény patří skupina ALVIK, která se zatím nejvíce zviditelnila hostování na turné Ecstasy Of St. Theresa. Kapela, která přináší přesně to, po čem tuzemská progresivní scéna už dlouho marně prahne. Zábavnou a svěží kombinaci kontrabasu, samplů, flétny, bicích a hlavně charismatického vokálu roztomilé „chocolate girl“ navazuje na odkaz kapel jako Saint Germain či Lamb. Žánr, který bychom mohli jednoduše nazvat progresivním nu-jazzem či smooth dance music, posouvají podle svého ještě někam dál…
www.alvik.cz

THE ECSTASY OF ST. THERESA
Local Distortion
(band remix by Petr Míkovec)

JEDNA Z nejrespektovanějších domácích kapel, která za své poslední album Slowthinking získala dvě ceny Akademie populární hudby Anděl 2002 - v kategoriích Album roku-dance a Zpěvačka roku. Počátkem 90. let se na úrovni alternativní scény EOST prosadila i ve Velké Británii a v USA. Nabízíme vám remix jejich druhého singlu – snad nejpovedenější skladby celého alba.
www.eost.cz

ABUSE
Sleepfields

POD JMÉNEM ABUSE se skrývá one-man projekt Vládi Ďurajka ze Slovenska. Jeho produkce se asi nejvíc blíží označení IDM (Intelligent Dance Music). Minimalisticky podaný ambient a invenční práce s breakbeatem se spojují do spletitých struktur, ve kterých jsou čitelné také stopy melodických kytar. Po několika demo nahrávkách mu v září 2002 vyšlo první oficiální EP Sleepfields (Deadred Records), které se ve slovenských médiích setkává s nadšenými reakcemi. Na koncertech oživuje vystoupení Abuse na baskytaru Thurzz (z Nylon Union) a na bicí Alex (ex-Ali Ibn Rachid).
www.abuse.sk


FROGSKI POP
Peppermint (on Sunday)

ZAKLADATELEM BRATISLAVSKÝCH FROGSKI POP, jejichž hudbu charakterizují někteří jako hořko-sladkou elektro psychedelii, je hudebník, redaktor internetového magazínu, scénárista, režisér klipů a občasný herec Jaroslav Ridzoň. K čistě studiové práci na nových vizích elektronické hudby si k sobě vybral flétnistu a saxofonistu Mariána Jaslovského, kytaristu Dana Salontaye (kapely Dogma a Neuropa) a zpěvačku Šinu. Frogski Pop se vloni představili jako hosté na koncertech Floexe.

VALVE FAWN SANDBANK
Aquaphonic
some Loops Courtesy of Spectrasonic´ Liquid Grooves Groove Control

DUO MLADÝCH teplických hudebníků, kteří se při tvorbě této skladby inspirovali projektem instalace „Zlaté rybky“ Milana Caise, se kterým sdílejí společnou zálibu v rybách, vodě a podmořském světě. V současné době se VALVE FAWN SANDBANK věnují svému povolání –odjeli do Iráku jako zdravotníci 7. polní nemocnice.

THIS IS KEVIN
Sunday Eve

SLOVENSKÝ JEDNOČLENNÝ projekt THIS IS KEVIN se úspěšně zviditelnil albovým debutem Slowly To The Sun z roku 1999. Na tehdejší česko-slovenské poměry nebývale moderní nahrávka svérázně propojovala svět taneční elektroniky se slovenskou tradiční písničkou. Videoklip k singlu To Pasteur slavil úspěchy i na evropské MTV. This Is Kevin je vlastně umělecké alter ego multiinstrumentalisty Romana Feriance z Bratislavy, který pod touto hlavičkou spolupracuje s dalšími hudebníky. Na první desce se jako host objevila například zpěvačka Linda Hammelová. Skladba Sunday Eve pochází z druhého a zatím posledního alba.
www.thisiskevin.com


TRAVOLTA
Party Is Over

TRAVOLTA VZNIKLA v roce 2000 a od té doby se soustavně snaží najít nový, neotřelý pohled na elektropop. Nic není zakázané, všechno se hodí. Travolta volně přesouvá svůj zájem ze samplování vlastních živých nástrojů na ukradené samply a synteticky generované zvuky a stejně snadno se zase vrací zpátky. Debutové EP Bluepop (Neonarcist, 2002) vznikalo průběžně od jara 2001 do jara 2002 a kapela na něm cituje, komentuje a paroduje své hudební okolí – od J. P. Muchowa až třeba ke Kraftwerk, Orbital a Daftpunk nevyjímaje.
www.noise.cz/bigdigit/

zavřít