Recyclit Night v Paláci Akropolis

Vydáno 06.03.2008 | autor: redakce

Recyclit je klubová noc, která si za svůj cíl klade prezentaci vycházejících hvězd indie music, alternativní elektroniky a dalších nových směrů současné hudby. Premiéra 29.3. s anglickými Dead Kids a slovenskými The Uniques.

Recyclit Night v Paláci Akropolis Recyclit Night v Paláci Akropolis

Dead Kids nejsou žádné válečné tažení, černá magie nebo heavy metal. Název téhle londýnské partičky vypovídá o tom , že už zkrátka nejsme nejmladší. Dead Kids Vás svým charakteristickým electrogroove soundem, který vzešel z mateřské londýnské indiescény, přenesou přímo do srdce současného raveu.Spolu s kapelami jako Late Of The Pier, Foals či These New Puritans jsou důležitými představiteli současné britské postkytarové scény, ubírající se vlastním směrem, ve vlně, kterou rozpoutali Klaxons či Shitdisco.

Ať už odkazují na Fugazi, The Specials, Adam and the Ants či Blur, jejich čerstvý, zábavně originální, znamenitý mix nabroušených kytar, melodických vokálů a temného diska, nezapře vliv takových legend jako LCD Soundsystem či David Bowie. Syntetizátory, samplery, našťavené aparáty, melodický postrock, disko s barevnou smyčkou kolem krku. Prostě kapela, co za vás vydýchá veškerý vzduch v místnosti. Po dlouhé době má Praha opět možnost vidět kapelu na startu velké kariéry.To co platí pro Dead Kids, platí dvojnásob pro předskakující The Uniques. Slovenská trojice je jednou z největších nadějí tamní indie scény a svým precizně dotaženým zvukem si už vysloužila přirovnání ke Klaxons či Bloc Party. Jejich singl Get your points válcuje hitparádu startéru Wave radia a my jsme jen zvědaví, jak dopadne jejich pražská premiéra 29.3. v Paláci Akropolis.

www.myspace.com/youaredeadkids
www.myspace.com/theuniques
zavřít