Dan Bárta vydává nové album!

Vydáno 07.03.2008 | autor: redakce

V pořadí třetí studiové album vydává Dan Bárta a Illustratosphere, společně ho představí už 24. a 25. v živém provedení v pražském Paláci Akropolis.

Dan Bárta vydává nové album! Dan Bárta vydává nové album!

Jaká ta deska bude, to se teprve uvidí, ale myslím, že se dá říci, že bude fungl nová a bude na ní hodně písní. A všechny z nich jsme si napsali sami. Takže bude navíc autorská. Teď jsme v takové fázi, že nemůžeme s jistotou říci, kdy přesně vyjde. Myslím ale, že formulace „letos na jaře“ udělá radost vám i nám.“ Tímto způsobem charakterizuje své nové – v pořadí třetí studiové album – Dan Bárta.Novinka, kterou připravuje s kapelou Illustratosphere bude obsahovat 14 nových skladeb, na kterých se autorsky podíleli Filip Jelínek, Dan Bárta a Robert Balzar. Autorem textů je Dan Bárta, který si v několika případech přizval ke spolupráci Alexe Limburga a Tim Gillman-Ševčíka. Co se jejího názvu týká, je Dan již o něco sdílnější: „Jestliže se nedostaví žádný nápad, kterému nepůjde odolat, bude se deska jmenovat Animage, jakkoliv je ten název takhle sám o sobě trochu nic neříkající, ale počkejte a uvidíte.“Nahrávání Animage probíhalo od října 2007 v polském Zbygniev Preissner studiu. Proč? Dan to vysvětluje následovně: „Robert Balzar natáčel se svým triem desku ve Varšavě se zvukařem Tadeuzsem Mieckowským a přišel s tím, že má dojem, že je to náš člověk. Tak jsme se rozhodli, že to zkusíme a prověříme. Navíc je ve studiu v Nepolomicích místnost zvlášť pro bicí, která dobře zní. A místnost zvlášť pro piáno i s piánem, která dobře zní a navíc jsou propojené kamerovým systémem s režií, ve které to dobře zní.

Vydání nového alba Dana Bárty a Illustratosphere bude předcházet jeho živá ochutnávka v podobě dvou dubnových koncertů v pražském Paláci Akropolis. Na tato vystoupení pak naváže první část turné, které bude mít pokračování v září a říjnu. Během léta pak Dan Bárta a Illustratosphere vystoupí na vybraných letních festivalech.

Velký rozhovor s Danem Bártou přinese REPORT 4/08.
zavřít