Kapela Chimaira v Rock Café

Vydáno 08.03.2008 | autor: redakce

Čelní představitel nové vlny moderního metalu, americká kapela Chimaira, se společně se svými hosty v podobě kapel Maroon, The Sorrow a Dead Shape Figure představí v neděli 16. března v klubu Rock Café v Praze.

Kapela Chimaira v Rock Café Kapela Chimaira v Rock Café

Poslední, rok staré, album kapely Chimaira s názvem Resurrection nabízí moderní metal, který se opírá o výjimečné instrumentální a skladatelské kvality každého z šestice muzikantů, kytarové ataky dvojice Arnold – Devries, brutálně našlapaná rytmika ozdobená technickými finesami bicmena Andyho Herricka a do toho všeho řev frontmana Marka Huntera. Nesmíme opomenout ani kláveskáka Chrise Spicuzza, který jednak dodává hudbě CHIMAIRA temnou a industriálně načichlou atmosféru a jednak se podílí i na melodických vokálních linkách, které se velmi zdařile prolínají s hlavním vokálem.

Kapela má za sebou již 4 vydané desky, přičemž té poslední, Resurrection, se během prvních dvou měsíců prodalo ve Spojených Státech přes 40 000 ks. Nyní se kapela rozhodla dobýt také Evropu a my budeme mít tu čest právě 16. března v pražském klubu Rock Café. Samozřejmě, že se koncert neobejde bez dalších formací. Tou první je německá kapela Maroon, která produkuje agresivní kombinaci hardcore/death metal a rozhodně o ní nelze hovořit jako o nějakém nováčkovi na scéně. Tihle borci již mají za sebou 4 alba, z nichž dvě poslední vyšla dokonce pod hlavičkou giganta Century Media.Druhým do party je rakouská partička Sorrow, která bude servírovat živelně podávané porce špičkového metalcoru. Pro bližší představení jejich tvorby doporučujeme poslechnout si jejich debutové EP s názvem Blessings From a Blackened Sky. Celý nedělní večer pak otevřou finští zástupci Dead Shape Figure, což je squadra drtící výbušnou thrash/deathovou směs.

Související odkazy:
www.chimaira.com
www.myspace.com/maroonhate
www.thesorrow.net
www.shindy.cz
www.obscure.cz
zavřít