Letos jsou přichystány 4 ozvučené scény, 12 kapel, více jak 40 selektorů (DJs) z celé Evropy, možnost sledovat finále 45CLASH (soutež o nejlepšího dancehalloveho DJe v Praze kde se proti sobe postaví General Kryshpeen a selektor Marty), soutěž DANCEHALL QUEEN o nejlepší tanečníci festivalu, divadlo Brukso, workshop žonglování, bary s jídlem i koktejly, čajovnu, kavárnu, knihkupectví, ekologickou poradnu, stánek Humanitas Africa a ještě mnohem více.
Na hlavní scéně se vám představí kapela Re-G z Budapešti, která je podle našich informací vůbec první reggae kapelou z Maďarska hrající v Čechách. Místo původně avízovaných Deep Message band z Chemnitz přijedou veteráni rakouského reggae The Bucaneers, za multikulturní domácí scénu se představí africko-moravská kapela Tshikuna, dnes už legendární Švihadlo a jejich spřízněný projekt Dub-O-Net, pětice okouzlujících zpěvaček Éterity, orientálně taneční world music band Al-Yaman, nespočitatelná parta bubeníků se zpívajícími tanečnicemi TiDi TaDe a také většina domácích reggae kapel dorůstající generace hudebníků. Urban Bushman na festivalu vedle vzácných hostů představí své první album Marantha, Lion Taxi Service poprvé předvede svou kompletní dvanáctičlennou sestavu včetně tří vokalistů (zpívající Princess T, Asheema a toaster Jah Koko). Ilam a Babylon Station vám zahrají pěkně od podlahy, jak se hraje v Karlových Varech a v neposlední řadě se představí Vokokos, nejmladší band na festivalu, který s hravostí sobě vlastní kombinuje reggae, rock steady i ska a zpívá česky.
Vedle živých koncertů bude neustále probíhat program i na dalších scénách, kde budou prohánět vinyly selektoři (=reggae DJs) z celé Evropy. Za zmínku určitě stojí Love Corner z jižní Francie, Rizla, Don Quichotte a Mahuma z Německa, Love Sen-C z Polska, Treasure Isle z Vídně, Captain Morgan ze Slovenska a domácí party Prosoundsystém, Gardenzitty, Bingi Dem kru, Nomad sound DJ Buramy, Beatz Smokin Weedz, DJ DeNisa, Baltazar, Gorski, Anděl, Irie Memba, Yukimura, Coolcream a mnozí další. Reggae Meeting je totiž festival, který boří hranice mezi styly a spojuje všechny světové strany…
Festival se uskuteční za významné podpory společnosti GrowShop. Akci také podporuje jako hlavní mediální partner Stanice O a dále Radio 1, Radio Akropolis, noviny Prague Pill, časopisy Bbarak, Report a Think, informační servis Fan a internetové servery www.freemusic.cz, www.techno.cz a www.juggling.cz.
PROFILY KAPEL:
Re-G:
Tato maďarká kapela koncertuje od roku 2001 po celém Maďarsku, jsou každoročním hostem budapešťského festivalu Sziget. Jak sami říkají, žádný reggae festival v Maďarsku není zorganizován bez účasti Re-G. Jejich největší hitovkou se stala píseň nazvaná - jak jinak než - "Jamajka". Fandové východoevropské kinematografie mohly vidět a slyšet kapelu Re-G v současnosti velmi populárním maďarském filmu "Tes". Je zde scéna, kde kapela hraje svou píseň "Nem kell ms" na kocertě, který se odehrává břehu Dunaje. Kapela hraje kromě vlastních skladeb i některé skladby klasiků reggae, jako je Bob Marley, Inner Circle, Innocent, Eddy Grant, Julian Marley, Sophia George. Kapela míří do České republiky poprvé. Naši slovenští bratři ji mohly slyšet již vícekrát, například v srpnu 2002 společně s kapelou Polemic v Terchové.
Složení kapely Re-G :
PATAKI Lilla (vocal)
FERENC KINGA (vocal)
BORDÁS “BORDI” ATTILA (lead guitar)
DANIS “RASTALOS” GÁBOR (drums)
MIKLÓS “SELASSIE” ZOLTÁN (lead vocal, saxophone)
PÁL “SZABY-G” SZABOLCS (keyboards)
KOROKNAY ANDRÁS (bass)
TIDITADE
Skupina Tiditade by se dala nazvat africkým bigbandem. Hudební těleso s variabilním počtem šesti až dvanácti hráčů na africké tradiční nástroje a skupina tanečnic v rytmu západní Afriky s poselstvím : " Tančím-li v souladu s vesmírem, osvobozuji se od sebeidentifikace; tančím, ego se rozpuští, nemám hlavu, ruce ani nohy, nevím, kdo jsem, plynu všude, vždy a pak, pak už nic..." Skupinu založil a vede Ephraim. Pochází z Kanady, hrál v reggae skupině Hungry Monkey, v Gambii vystupoval se skupinou Fatala, v České republice se skupinou Dununba a Hermakuti. Hostoval jako perkusionista v projektu Dana Bárty Ilustratosphere, v současné době hraje i se skupinou Načeva.
AL-YAMAN
"Nejtanečnější a nejprocítěnější "ethno", co v ČR znám."...reakce nejmenované návštěvnice koncertu Al-Yaman.
Kapela, která naproto přirozeným způsobem dokázala skloubit prvky taneční a elektroniclé hudby s prvky hudby orientální. Zvuk akustických nástrojů a netradiční intonace a výraz zpěvu zpěvačky Ashwaq vás provede snovým světem lidových a zlidovělých písní Jemenu a arabského kontinentu. Tato pražská kapela je emotivní koláží různých hudebních vlivů i díky svému obsazení jak hudebníků tak nástrojů - arabskou esenci vnáší do hudební produkce zpěvačka Ashwaq Abdulla Kulaib z Jemenu, bubeník Jonathan Omer pochází z Izraele, tabla, perkuse, didjeridoo ovládá Tomáš Reindl, kytaru, perkuse, klávesy a sampler Aleš Hyvnar, basovou kytaru Tomáš Reindl.
meeting.jahmusic.net