Postpunkoví Die Art ve Vagonu

Vydáno 25.03.2008 | autor: redakce

Kultovní, německá postpunková skupina Die Art vystoupí na pražském koncertě ve společnosti Shoenfelta a Secret 9 Beat. Akce se uskuteční 3. dubna, od 20:00 v klubu Vagon.

Postpunkoví Die Art ve Vagonu Postpunkoví Die Art ve Vagonu

Die Art jsou postpunkovou legendou, která formovala undergroundovou scénu v DDR v 80. letech. Vedení charismatickým zpěvákem Makariosem se poprvé vynořili pod jménem Die Zucht v roce 1984. Jejich osobitý styl ovlivněný Joy Divison, Weeding Present a temnou stranou New Wave si rychle získal popularitu šířenou přes legendární kazetové nahrávky jako Would You Mind Us Looking For? nebo Pa-Rock-Ti-Kum.

Po pádu berlínské zdi se Die Art dočkali oficiální desky nazvané Fear, které se prodalo přes 25 000 kusů. Do jejich rozpadu v roce v roce 2001 Die Art stihli vydat 10 alb a odehrát 800 koncertů. Po rozpadu Die Art multi-talentovaný Makarios založil famózní skupinu Wissmut a akusticky poetický projekt Russian Doctors.K velké radosti fanoušků a aficionados alternativní hudby se Die Art opět vrátili na scénu v roce 2007 s velmi podařeným albem Alles Was Dein Herz Begehrt a vyrazili na turné vyznačující se energickými koncerty, vášnivým přednesem a velmi vynalézavou a strhující hudbou.

www.myspace.com/dieart007
zavřít