Dotkněte se Písku už v červnu

Vydáno 20.04.2008 | autor: redakce

Patnáct tisíc lidí navštívilo v loňském roce jednu z největších městských slavností v Čechách. Podobné ambice mají organizátoři z jihočeského města i letos. Vystoupí Support Lesbiens, PSH, United Flavour a řada dalších.

Dotkněte se Písku už v červnu Dotkněte se Písku už v červnu

Návštěvníky přivítají písecké brány v pátek 13. června odpoledne, kdy startuje hlavní program slavností na Velkém náměstí. „Snažíme se slavnosti přiblížit i mladým lidem, kteří byli dříve tak trochu opomíjeni, právě pro ně jsme přichystali koncerty populárních kapel. Vystoupí tady kapely Support Lesbiens, Gaia Mesiah, PSH, United Flavour nebo Skyline,“ upřesňuje Robin Mikušiak, jeden z hlavních organizátorů. Na své si podle něj přijdou všechny věkové skupiny.V programu je dechovka, country a do Písku přijede i Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. „Nezapomínáme ani na děti. Chystáme pro ně řadu interaktivních her a atrakcí. Všichni si můžou vyzkoušet, jak se například jedlo ve středověku při velké hostině pod širým nebem,“ doplňuje Mikušiak. Další novinkou bude historický program sobotního odpoledne a večera, který se odehraje pod hradbami na cestě od kamenného mostu až k Putimské bráně.Na průběh dohlídne učitel šermu a filmový kaskadér Petr Nůsek. „Chceme lidem představit historii, která se dotýká současnosti. Interakci stavíme nade vše. Nechceme, aby mezi divákem a kumštýřem byly bariéry. Proto každý, kdo bude mít chuť projít naší bránou věků, musí splnit jednoduchý úkol, který ho vtáhne dovnitř.“

Aktuální informace o programu i doprovodných akcí se budou průběžně objevovat na oficiálních internetových stránkách www.dotknisepisku.cz.
zavřít