DEPEŠÁK NA CREAMFIELDS

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

V LINE-UPU CREAMFIELDS (8. srpna v Roudnici nad Labem) se objevují další atraktivní jména. Jedno z nich udělá radost „depešákům“ - ANDY FLETCHER na festivalu předvede djský set za doprovodu dívčí dvojice CLIENT. Fletcher založil svůj vlastní label Toast Hawaii a jeho prvním želízkem v ohni je právě toto duo.

DEPEŠÁK NA CREAMFIELDS DEPEŠÁK NA CREAMFIELDS

Jejich muzika je prý drsná a syrová a má nejblíže k electru. Při realizaci debutového alba Client se rozhodli pro zcela netradiční postup, ve kterém je znát i notná dávka rebelantství. Obešli totiž celou mašinérii showbusinessu a spolehli se jen na vlastní síly. Desku tak natočili doslova a do písmene doma na notebooku.

Příznivci electra jistě uvítají dalšího hrdinu německé taneční scény - WESTBAMA. Stál např. u zrodu Love Parade v roce 1989 i u legendární party Mayday, která bude mít letos v říjnu v Praze českou premiéru. Dalšími posilami open airu jsou DJs KLANG a TOM NOVY. Naopak nepřijede původně ohlášený Paul van Dyk.

Line-up se rozrostl o slovenskou sestavu VENEER (viz rozhovor na str. 66). Jejich nedávné debutové album Light osciluje mezi triphopovým experimentem a neobvyklým kytarovým popem. „Rozhodně jsme nevymysleli žádný nový styl. Ani jsme se o to nepokoušeli, jen děláme hudbu po svém,“ prohlašují Veneer a dodávají: „Nechceme být za každou cenu alternativní. Máme rádi pop a k radosti vydavatele jsme dokonce udělali dvě písničky ve slovenštině.“

V aktualizovaném programu se objevují i další nová jména. Tak např. na hlavním stage vystoupí U.N.K.L.E., JAMES LAVELLE a SOUTHPAW. Sledujte www.creamfields.cz, kde se kromě hudební dramaturgie dozvíte i o doprovodných akcích.
zavřít