Hardy Hard příští pátek v Retru

Vydáno 29.05.2008 | autor: redakce

V pátek 6.června se v pražském klubu Retro koná party Electroma, jenž bude propojená s konceptem Electric Kingdom. Headlinerem akce, na které se bude mísit techno s elektrem, je producent a DJ Hardy Hard.

Hardy Hard příští pátek v Retru Hardy Hard příští pátek v Retru

Kay „Hardy“ Lippert si během let strávených ve školních lavicích určitě nemyslel, že se jednou stane jedním z nejpopulárnějších německých DJs a producentů. Již od mládí skládal hudbu, nejdříve na prehistorickém Atari, později na Amiga 500. Po tom, co se se svými počiny pochlubil, získal nabídku na skládání zvukových efektů pro počítačové hry. Až Marushin program DT64 ho inspiroval k zaměření se na techno.V roce 1995 se stal rezidentním djem nejpopulárnějšího berlínského klubu E-werk. V roce 1996 opustil Drážďany a přestěhoval se do Berlína. To je přesně doba, kdy chtěl začít s novou muzikou a opustit rave, a proto se přejmenoval na Hardy Hard. Vydal poslední singl The Healer pod pseudonymem Hardsequencer.

Následovaly singly Metal Hammer a Here comes that Sound vydané na labelu Loud&Slow, které se staly klubovými hity. Jedna z jeho nejpopulárnějších desek The Silversufer se v roce 1998 stala hymnou Love Parade, na které Hardy Hard vystupuje dodnes jako rezident.

myspace.com/hardyhard
zavřít