DVD: IRON MAIDEN - Visions Of The Beast

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

EMI CHCETE NA exkurzi po planetě zvané heavy metal stylového dveřníka, průvodce, majordoma? Zkuste Eddieho, ono vám stejně nic jiného nezbývá, než vydržet jeho ironický vražedný škleb.

DVD: IRON MAIDEN - Visions Of The Beast DVD: IRON MAIDEN - Visions Of The Beast

Je pánem menu na tomto DVD, jako jsou IRON MAIDEN nekorunovanými králi heavy metalu. 31 videoklipů, tedy veškerý obrazový promomateriál, který Maiden natočili v období 1980-2001, v jednom ranci, navíc několik skladeb v alternativní exkluzivitě - za pomoci digitální animace.

Protože - a to nemyslím nijak uštěpačně - heavy metal v podání Iron Maiden byl vždycky comics, ovšem nelze obviňovat kapelu, která sama ustanovila mnohé z kovového řádu, z nějaké nejapné parodie. Kapela byla vždy báječně instrumentálně sehraná a Bruce Dickinson patří dodnes mezi vůbec nejkvalitnější zpěváky, které tento žánr vychoval. Některé klipy jsou striktně koncepční, mnohé využívají live prezentaci (např. z památných vystoupení na Monsters Of Rock v Doningtonu nebo z brazilského monstrpodniku Rock In Rio) a mnohé jsou vpravdě památné. Hallowed Be Thy Name ani po letech neztratilo ohormnou sílu, stejně jako Number Of The Beast, já si však dovolím z celé plejády vyjmout Be Quick Or Be Dead. V tomto kousku se jak hudebně tak vizuálně famózně zkoncentrovalo vše typické, čím je kapela výjimečná - úžasná dynamika, póza, patos, temná stylizace.

V kolekci samozřejmě nechybí připomenutí období s Blazem Bayleym (6 klipů z let 1995-1998). Iron Maiden fanoušky nikdy v ničem neošidili. „We shall never surrender,“ ozve se Winston Churchill v úvodu legendárního klipu Aces High. Ecce motto.

PS. Mínusem této tříhodinové obrazové fantazie je určitě zvuk, který sice bohatě strčí do kapsy předchozí VHS záznamy kapely, ale je, bohužel, sejmut pouze v hodnotě dolby digital 2.0.

(jp)

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít