Severské oslavy slunovratu za týden

Vydáno 20.06.2008 | autor: redakce

v sobotu 28. června od 17 hodin se v Praze na Branické louce uskuteční další ročník festivalu Midnight Sun. Letos zde vystoupí dánské kapely Efterklang a Valravn.

Severské oslavy slunovratu za týden Severské oslavy slunovratu za týden

Hudební skupina Efterklang pochází z Kodaně. Od roku 2001 tvoří jádro kapely pět členů (Mads Brauer, Casper Clausen, Thomas Husmer, Rune Mølgaard & Rasmus Stolberg), které doplňují při koncertních vystoupeních další hudebníci a zpěváci. Folkotronica, tak lze nazvat hudební styl kombinující tradiční folk se současnými elektronickými prvky.A právě dánské Efterklang lze směle označit za typické představitele tohoto žánru. Jemné zvuky charakteristické pro folk jsou vkusně doplněny elektronickými smyčkami. Severskou atmosféru v řadě skladeb podtrhuje emotivní sborový zpěv.

Valravn je druhou kapelou pocházející z Dánska, která se na letošní oslavě Midnight Sun představí. Skupinu tvoří Anna Katrin Egilstroed, Martin Seeberg, Soeren Hammerlund a Juan Pino. Kapela hledá inspiraci v tradiční severské hudbě, používají původní nástroje, jejichž syrové zvuky zjemňují elektronickými samply charakterizující spíše zvuk budoucnosti.

www.midnightsun.cz
zavřít