MoreBeat vypráví o ukrajinské zoo

Vydáno 01.07.2008 | autor: redakce

V rámci vystoupení projektu MoreBeat na festivalu Drumska Open Air, jenž se uskuteční 11. července na královehradeckém letišti, pro Vás s máme těmito pány připravený malý rozhovor.

MoreBeat vypráví o ukrajinské zoo MoreBeat vypráví o ukrajinské zoo

Ahoj kluci, jak se máte, co děláte? Blíží se nám léto a s ním i období dovolených, plánujete nějakou?
Čau, nic moc neplánuju, snad jedině co nejvíc toho udělat, ať už ve studiu, nebo doma. Jo a mou milou přítelkyni bych chtěl někam vzít, aby neřekla, že se mnou sedí jenom doma.

Podělte se, na jaký nový materiál se můžeme v nejbližší době od vás těšit?
Momentálně doděláváme několik treků, 2-3 naše, druhý colab s Kantyze, dva projekty s Ridem a dva projekty s Frenchim aka Proktahem. Mimo to novozélandský Dose dostal na remix Goodnight, který nám vyšel na labelu Fokuz ltd.

Na jednom z vašich releasů jste spolupracovali s Kantyze. Máte vysněného producenta, s kterým byste chtěli nějaký track spáchat a proč zrovna s ním?
Nikoho vysněného nemám, ale lidi s kterýma by mě bavilo něco spáchat jsou z mimoanglických Noisia, Phace, Misanthrop, Jade, Subtone & Stalker, Catacomb, Rawtekk, SPL, Black Sun Empire a projekty z Nového Zélandu. Z anglických pak C4C, The Sect, Prolix, EBK, Nocturnal, Apex a Vicious Circle. To jsou takoví moji oblíbenci.Kolik času trávíte ve studiu?
Tak Petr tam sedí pořád. Já se tam snažím dostat co to jde, jinak dělám doma. Takže v podstatě všechen volný čas. DnB je nemoc.

Jak probíhalo miniturné na Ukrajině s Flame Tenebrou? Nějaké pěkné zážitky, ať už s ukrajinskou vodkou nebo bez ní? :-)
Pro mě asi nejintenzivnější byla cesta vlakem tam, cca 28 hodin. Strašná sada. Během cesty přistoupil ve Lvově ukrajinský promotér Oldi, s kterým jsme šli rovnou do jídelního vozu a dali flašku nebo dvě vodky a nějaké piva. Jinak mě hodně pobavili lidi na akcích. Oproti Česku vypadal ukrajinský dancefloor jako ZOO. Vůbec mi přišlo, že spíš vypadají jako by do nich někdo pouštěl proud.

Jak se stavíte k postupnému nahrazování klasického vinylu za hudbu v digitálních formátech mp3, wav atd.? Jste příznivci nebo odpůrci, jaké vidíte výhody a nevýhody hraní z cd playerů?
Tak tady klasika. Jó, vinily jsou super, ale málokdo má doma řezačku. Cédečka jsou pro většinu producentů nepostradatelné. Mě osobně víc zajímá jak dj hraje, než z čeho dj hraje. Samozřejmě by mi bylo nesmírně líto, kdyby ty černé placičky úplně zanikly.Co si myslíte, že na české dnb scéně chybí?
Mě nic nechybí ani nepřebývá:)

Jakých pár základních rad byste dali začínajícím producentům, na co se zaměřit, čeho se vyvarovat apod.?
Zjistit si o tom hned na začátku všechno co jde, pak bych si koupil bedny.

Aktuální TOP5?
SPL – Distance
Bulletproof, Psidream & Dose - Line of Sight
Jade – Cracks in the Ceiling
Dose & Teknik - The Jackal
Apex – Emo Funk

Co byste vzkázali čtenářům, kteří se chystají na DRUMSKA festival?
Naslyšenou! :)

www.drumska.cz
zavřít