Jam za bubeníka Chinaski

Vydáno 29.07.2008 | autor: redakce

V reakci na tragickou událost se rozhodli pořadatelé Sázavafestu, za tichého souhlasu kapely a manažerky Hany Petřinové, uspořádat vzpomínkový jam, ve kterém vzdají hold Pavlu Grohmanovi přední čeští hudebníci.

Jam za bubeníka Chinaski Jam za bubeníka Chinaski

„Jsem rád, nejen za sebe, ale za celý team O2 Sázavafestu, že jsme nalezli podle našeho názoru sice nejsložitější, ale rozhodně nejlepší formu, jak se rozloučit s výborným muzikantem. Celý projekt zastřešuje dlouholetý kolega Martin Řehoř,“ řekl ředitel festivalu Pavel Kloupar.

„Když jsme se vzpamatovali z prvotního šoku, který v nás tato tragická událost vyvolala, zavrhli jsme okamžitě variantu nahradit Chinaski v programu jinou kapelou. Nepřiklonili jsme se ani k variantě hodiny ticha, osobně zastávám názor, že muzikanta nejlépe uctíme muzikou,“ dodává Martin Řehoř.Rozběhla se urychlená jednání, během kterých byl složen písničkový blok, ve kterém Pavlovi Grohmanovi vzdají poctu Anna K., Matěj Ruppert, Roman Holý, Ivan Hlas, Tomáš Hájíček z Krucipüsku, Honza Kalina a Jana Jelínková ze Sto zvířat, Czenda z Post it a Jana Lota, které doprovodí kapela složená z muzikantů z Temperamenta, Sto zvířat, Sly Rabbits, Post it a Krucipüsku.

Tento hudební blok bude uvádět Zdeněk Suchý: „Samozřejmě jsem přijal nabídku moderovat tento speciální set, který by neměl být patetickou show po americkém vzoru, ale spíše vzpomínkou na skvělého muzikanta.“

Za kapelu Chinaski se k tomuto vzpomínkovému jamu vyjádřila Hanka Petřinová: „Jsme rádi, že podobná akce proběhne, v tuto chvíli nechci předbíhat událostem a předjímat, zda se někdo z kapely na O2 Sázavafestu objeví osobně.“

www.sazavafest.cz
zavřít