Lety mimo uvařili chemický singl

Vydáno 10.09.2008 | autor: redakce

Skupina Lety Mimo momentálně natáčí svou pátou desku, na které se objeví i skladba Chemie. Křest singlu a jeho videoklipu proběhne 22. září v pražském Lucerna Music Baru.

Lety mimo uvařili chemický singl Lety mimo uvařili chemický singl

Album vyjde na začátku příštího roku a vzniká za pomoci technologie 21. století - po Skypeu, na trase Česko – Slovensko, kde se míchá pod taktovkou Samuela Pospíšila, který již pracoval třeba se Sunshine či Annou K. Na desce se objeví řada zajímavých hostů. Už teď je jisté, že si na banjo zahraje Jack z Divokýho Billa. Další, velmi speciální host si zazpívá duet s Lookym. Jméno tohoto hudebníka však kapela zatím tají.

A jak bude nové album znít? „Deska se ponese více v kytarovém duchu, synťáky a samply se snažíme využívat úsporněji a účelněji. Tyto zvuky budou sice opět přítomné, ale objeví se tam i čistě akustické skladby. Celkově si myslíme, že nové album bude zvukově teplejší, přirozenější, občas i syrovější. Snažíme se, aby veškeré zvuky sloužily písničce a nikoliv naopak,“ tvrdí Lety Mimo.Jako ochutnávku kluci zvolili singl Chemie, který je k poslechu na www.bandzone.cz/letymimo. K této písni se natočil i videoklip. „Klip jsme točili s naším dvorním režisérem Víťou Linkem se záměrem kontrastu přírody a industriálního prostředí. I příroda je vlastně chemie, vztahy mezi lidmi jsou chemie a my jsme v tom klipu mírně stylizováni jako vědečtí pracovníci, možná jako nějací agenti. Trochu styl Akta X ?“ říká Looky.

Singl a videoklip se pokřtí 22. září v Lucerna Music Baru. Jako host vystoupí Michal Hrůza, předkapelou se stala mladá nadějná parta My Own Story.
zavřít