Paul Gilbert se vrací do Prahy

Vydáno 29.09.2008 | autor: redakce

Jeden z nejlepších světových kytaristů a člověk, který s kapelou Mr. Big vyprodával velké haly v devadesátých letech, vystoupí 9. října v pražském klubu Vagon.

Paul Gilbert se vrací do Prahy Paul Gilbert se vrací do Prahy

Paul se začal věnovat hudbě už ve svých pěti letech. V 15 koncertoval nejen po okolních klubech se svou kapelou Tau Zero, ale dokonce si ho také všiml kytarový magazín Guitar Player, kde byl postaven vedle takové hvězdy, jako byl Yngwie Malmsteen. V roce 1984 se Gilbert přestěhoval do Los Angeles a navštěvoval Guitar Institute of Technology, kde učil a učí dodnes. Krátce nato zakládá kapelu Electric Fence, která se v roce 1986 mění na Racer X.Street Lethal, debutové album kapely, vychází ještě téhož roku, ale v roce 1987 se Gilbert nadchnul pro kapelu Mr. Big, se kterou dosáhl vrcholu popových hitparád s baladou To Be With You. V roce 1996 se však rozhodl kapelu opustit. Tak začala jeho sólo kariéra kytaristy, zpěváka a autora písní. První debutová sólo deska King Of Clubs vychází v roce 1997 a mnoho dalších následuje. Mezitím Paul dokonce k velkému potěšení všech fanoušků znovuobnovuje kapelu Racer X, která vydala dalších osm alb.

Paul Gilbert se po roce vrací do Prahy a přiveze nejen nové songy z poslední sólo desky Silence Followed By A Deafening Roar, ale také starší hitovky kapel Mr. Big a Racer X.
zavřít