Red Bull Music Academy Barcelona - díl 3.

Vydáno 03.10.2008 | autor: redakce

Třetí ze čtyř exkluzivních webových reportáží z hudebního workshopu Red Bull Music Academy pro DJe a elektronické muzikanty, jež se letos koná v Barceloně, přináší Jana Kománková.

Red Bull Music Academy Barcelona - díl 3. Red Bull Music Academy Barcelona - díl 3.

Vrchol tohoto turnusu Red Bull Music Academy nastává ve středu odpoledne, s příchodem Goldieho, jedné z největších hudebních hvězd mezi přednášejícími. Goldie hrál večer předtím na jednom z barcelonských náměstí, a slavil slušný úspěch: poblíž místního Vítězného oblouku vyrostlo pódium vystavené do tvaru oblouku, a pod názvem Basový oblouk zde hrálo několik známých jmen drum and bassu a dubstepu jako právě Goldie a nebo DJ Zinc. Vstup byl zdarma, a tak i když se hrálo ve všední den (úterý!), byla návštěvnost solidní.

Další DJs hráli pak v klubu Fellini, což je vícepatrový podnik v centru Barcelony. Ve Španělsku platí částečný zákaz kouření, který se ale dodržuje sporadicky. V klubu Fellini funguje jako kuřácké horní patro - a tam je plno, zatímco ostatní sály v dolních částech budovy zejí prázdnotou.

Španělé se baví velmi rádi, a tak kromě klubů ponocují i v restauracích, jež mají oproti Česku delší otevírací doby. Ve všední den je ve dvě ráno ještě v centru velice živo, a ruch utichne až někdy v půl třetéí až čtvrté. Není divu, že účastníci Red Bull Music Academy bývají tak utahaní...

text Jana Kománková, foto archív

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít