Filter a P.O.D. jedou společné turné

Vydáno 26.10.2008 | autor: redakce

Nu-metalové americké kapely P.O.D. a Filter se na počátku příštího roku chystají na společné evropské turné. V Praze se zastaví 22. ledna.

Filter a P.O.D. jedou společné turné Filter a P.O.D. jedou společné turné

P.O.D. mají na svém kontě přes sedm milionů prodaných alb, včetně trojnásobně platinové desky Satellite. Nyní se právě chystají zabojovat znovu o své přední místo na rockové scéně posíleni návratem původního kytaristy Marcose Curiela. Jejich nově nalezená síla je znatelná z čerstvé nahrávky When Angels and Serpents Dance. Nová deska natočená pod produkční taktovkou Jaye Baumgardnera dává prostor také mnohým hostům, například punkáčovi Mikeu Muirovi ze Suicidal Tendencies, sestrám Marleyovým a Page Hamiltonovi z kapely Helmet.

Skupina Filter se letos vrátila na scénu po pětileté odmlce, a to s albem Anthems for the Damned. Zpěvák a tvůrčí duše tohoto projektu Richard Patrick nahrávku označuje jako ostrý odsudek civilizace, kde vše včetně něj směřuje k zániku. Filter dosáhli velké popularity kolem přelomu tisíciletí s alby Short Bus, Title of Record nebo The Amalgamut. Na letošní desce najdeme mimo jiné i kytaristu a skladatele Johna 5 (Marilyn Manson), legendárního bubeníka Joshe Freese a kytaristu Wese Borlanda (Limp Bizkit).

V lednu a únoru se obě formace vydají na starý kontinent a mezi několika zastávkami v Rakousku a Německu je uvítáme i v Čechách. Vstupenky do Malé sportovní haly na 22. ledna jsou již v obvyklých předprodejích.

zavřít