Slam Poetry: poezie pro 21. století

Vydáno 27.10.2008 | autor: redakce

Brno opět po roce uvidí slam poetry. V Pasáži Alfa si dají dostaveníčko slammeři z Brna i okolí a pokusí se zaujmout diváky. Úterý 28. října přinese jméno regionálního vítěze, který postoupí do celorepublikového finále.

Slam Poetry: poezie pro 21. století Slam Poetry: poezie pro 21. století

Brněnské regionální kolo se letos přesunulo do nových prostor. Společně s Občanským sdružením Fléda se na pořádání podílejí HaDivadlo a Kavárna Švanda. A právě její majitel bude moderátorem večera. Kromě soutěžících samozřejmě zaslamují i hosté. Vzhledem k 15letému výročí rozdělení Československa budou ti letošní ze Slovenska, kde letos proběhla Slam poetry podruhé.

Vítěz regionálního kola postoupí do finále, které se uskuteční 8. listopadu v Brně v klubu Fléda. Toto již šesté klání přinese svému vítězi odměnu 30 000 Kč. Loni vyhrál brněnské kolo Váňa se svým fotbalově fanouškovským vystoupením. Ve finále se však neumístil.

Slam poetry se účastní zavedení básníci, studenti různých uměleckých oborů nebo třeba hip hopeři a MCs. Prostě lidé s trochou toho zdravého exhibicionismu a plnou hlavou nápadů. Zaslamovat si může zkusit každý, kdo k tomu má odvahu.

www.slampoetry.cz

zavřít