Woody Allen zahraje v Čechách

Vydáno 27.10.2008 | autor: redakce

V prosinci se v pražském Kongresovém centru odehraje hudební představení kapely New Orleans Jazz Band, v jejímž čele stojí slavný herec, režisér, scénárista a v tomto případě hráč na klarinet - Woody Allen.

Woody Allen zahraje v Čechách Woody Allen zahraje v Čechách

Woody Allen se narodil roku 1935 jako Allen Stewart Kongsberg a jistě ho není třeba dlouze představovat. Již řadu let patří mezi nejvýznamnější a hlavně nejvýraznější americké filmové tvůrce. Za svoji více než čtyřicetiletou kariéru u filmu byl zatím dvacetkrát nominován na Oscara za režii, scénář nebo herecký výkon, z toho třikrát uspěl.

Allen je vášnivým jazzovým fanouškem a často se objevuje jako prominentní host v hudebních kompilacích ke svým filmům. Od doby dospívání hraje na klarinet a i své umělecké jméno si vypůjčil od svého vzoru, slavného klarinetisty Woodyho Hermana. Veřejně koncertuje od konce šedesátých let. Účinkoval mimo jiné v Preservation Hall Jazz Band, s nímž nahrál hudbu k filmu Spáči (Sleeper).

V dokumentárním filmu Blues divokého muže (Wild Man Blues) režisérky Barbary Koppleové je zachycen průběh evropského turné Allena a jeho skupiny z roku 1996. Skupina vydala dvě CD: The Bunk Project (1993) a hudbu k filmu Wild Man Blues (1997). Woody Allen a jeho New Orleans Jazz Band hrají každé pondělí večer v hotelu Carlyle na Manhattanu a na repertoáru mají především klasické jazzové skladby z New Orleans z počátku dvacátého století.

Zastávka, která se uskuteční 20. prosince v pražském Kongresovém centru, je první hudební návštěvou Woodyho Allena v Čechách.

zdroj: www.wtfcz.cz

zavřít