Coldplay favority letošních Grammy

Vydáno 05.12.2008 | autor: redakce

Coldplay a rapper Lil Wayne ovládli nominační večer na hudební ceny Grammy. Dohromady posbírali patnáct nominací.

Coldplay favority letošních Grammy Coldplay favority letošních Grammy

Asi se dalo čekat, že Coldplay poté, co sesbírali ceny na letošních MTV Europe Music Awards a Brit Awards, zamíchají kartami i v letošních nominacích na ceny Grammy. Coldplay získali sedm nominací, tedy pouze o jednu míň než rekordman letošního ročníku Lil Wayne, který má nominace hned v osmi kategoriích. Všechny nominace Coldplay se točí kolem jejich aktuální desky Viva La Vida Or Death And All His Friends.

Toto album je nominováno nejen v kategorii album roku, ale též v kategorii nejlepší rockové album. Píseň Viva La Vida, která i v Čechách patří již několik týdnů mezi nejhranější, je nominována na nahrávku roku, píseň roku a navíc i v kategorii nejlepší popový výkon dua nebo skupiny. Pilotní singl aktuální desky, tedy skladba s názvem Violet Hill zabojuje v kategorii nejlepší rockový výkon dua nebo skupiny a v kategorii nejlepší rocková skladba.

Jak to celé dopadne a kolik cenných gramofonků si Coldplay odvezou do Anglie, se dozvíme 9. února příštího roku, kdy se Grammy budou již po jednapadesáté předávat. Celý galavečer se bude konat v Los Angeles v tamějším Staples Center.

zdroj: EMI

zavřít