Někonečná hudba přiveze lahůdky

Vydáno 04.02.2009 | autor: redakce

V rámci koncertní série Music Infinity vystoupí v pražském Paláci Akropolis Angličané Digitonal a Jon Hopkins, Kanaďan Tim Hecker a Američan Christopher Willits.

Někonečná hudba přiveze lahůdky Někonečná hudba přiveze lahůdky

Britský elektronicko-akustický projekt Digitonal, který vznikl v roce 2000 hlavně okolo producentské dvojice Andy Dobson a Sami Bishai. Vidět jejich křehké spojení současné elektroniky s akustickou hudbou smyčců, flétny či harfy jste už mohli v rámci festivalu Sperm před dvěma lety. Tentokrát Andy Dobson se svými doprovodnými  hudebníky přijedou představit nové album Save The Light For Darker Days, podpořeni působivou projekcí vynikajícího VJe Jima Myogenica z Big Chill crew, která se stane také nedílnou součástí tohoto elektronicko-akustického vystoupení.


Mladičký britský elektronický producent Jon Hopkins, který patří v současnosti k největším hudebním talentům. Hře na klavír se věnuje už od pěti let a coby teenager vystudoval Royal College Of Music. Svůj debut Opalescent přitom vydal v pouhých dvaceti letech v roce 2001 na značce Just Music, kde o tři roky později bodoval také s druhým vynikajícím albem Contact Note, dalším dílem propracované atmosférické elektroniky. Zároveň se řadí k vyhledávaným remixérům a loni se vedle Briana Eno podílel coby producent na novém albu Viva La Vida hvězdných Coldplay.


Kanadský laptopový virtuóz Tim Hecker působí v oblasti ambientu, drones i noise vlivů už od polovičky 90. let. Jeho tvorba je často označována jako „katedrálová elektronická hudba“ či „strukturální ambient“. Debutoval na tamní značce Alien8 a loni na podzim u ní vyšel zatím jeho poslední počin – společná práce s další postavou současné experimentální elektroniky Aidanem Bakerem. Svým sólovým albem by nás měl potěšit už na jaře roku 2009 a to na chicagské ambient-postrockové značce Kranky, která pro návštěvníky MI není vůbec neznámá, vydávají zde totiž také Stars Of The Lid nebo The Dead Texan!


Christopher Willits je americký experimentátor na poli elektroniky a akustiky ze San Franciska, který vytváří velmi hypnotické koláže z kytarových drone zvuků, tzv. field recordings a elektroniky. Jeho alba vycházejí na předních avantgardních značkách jako 12k, Ghostly International či Room40. Velmi rád pracuje také v páru, konkrétně s Taylorem Deupree, Bradem Lanerem (Medicine) či naposledy s japonskou hudební ikonou Ryuichi Sakamotem. Najdete ho v projektech jako Flossin nebo The North Valley Subconscious Orchestra.


Program Music Infinity:

10. dubna - Jon Hopkins (Just Music, UK)

17. února - Digitonal (Toytronic/Just Music, UK)

29. května - Tim Hecker (Alien8/Kranky, CAN)

12. června - Christopher Willits (12k/Ghostly International, USA)
zavřít